Pussy Riot opublikował teledysk do najnowszego singla. Wideo to protest przeciwko zanieczyszczaniu środowiska
10.07.2019 15:52
Pussy Riot opublikował teledysk do najnowszego singla. Wideo to protest przeciwko zanieczyszczaniu środowiska Fot. . kadr z wideo PUSSY RIOT - ЧЁРНЫЕ СНЕЖКИ feat. MARA 37 / BLACK SNOW / 黑雪 / ブラックスノー

Pussy Riot to kapela, która wpisuje się w feministyczny ruch Riot Grrrl i reprezentuje kulturę punk. Tym razem zespół podzielił się najnowszym teledyskiem.

Punkowa grupa Pussy Riot wywołała sporo kontrowersji jeszcze w 2012 roku, gdy w soborze Chrystusa Zbawiciela w Moskwie wykonała utwór krytykujący prezydenta Władimira Putina. Członkinie zespołu zostały skazane na dwa lata więzienia za "chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną". Kobiety zaskarżyły Rosję do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, który nakazał Federacji Rosyjskiej zapłacić Pussy Riot odszkodowanie.    

Zespół Pussy Riot opublikował najnowszy teledysk

Dziewczyny z kapeli podzieliły się najnowszym utworem zatytułowanym "Black Snow", w którym gościnnie wystąpiła MARA 37. Teledysk został nakręcony przez Nadye Tolokonnikovą i jest protestem przeciwko zanieczyszczaniu środowiska w Rosji.

Przeczytaj także

Jako część kampanii, dziewczyny od stycznia do marca 2019 roku, dokonały serii partyzanckich akcji w lasach w Rosji. Na oficjalnej stronie Pussy Riot możecie odnaleźć otwarty list Nadii do prezydenta Rosji, Władimira Putina.

Niedawno aresztowano członkinię Pussy Riot, Nike Nikulshine. Jak podaje zespół, policja wkroczyła do domu przyjaciela kobiety, w którym akurat przebywała. Artystka miała zostać przesłuchana w sprawie zniszczenia przez grupę młodych ludzi rządowej własności.

Zobacz także: Rosjanie zagryzali wódkę dynamitem, bo myśleli, że to parówki

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.