QOTSA, The Killers i Florence And The Machine na albumie z coverami Eltona Johna

Maciej Koprowicz
06.04.2018 12:28
QOTSA, The Killers i Florence And The Machine na albumie z coverami Eltona Johna Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Elton John przechodzi na emeryturę. Pożegnanie ze sceną z pewnością osłodzi muzykowi tribute album, z jego piosenkami w wykonaniu największych gwiazd.

71-letni sir Elton John to prawdziwy muzyczny weteran. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w 1962 roku – większości Czytelników Antyradio.pl nie było pewnie wtedy jeszcze na świecie. Metryka daje mu się niestety we znaki – niedawno wokalista zmagał się z bardzo poważnymi kłopotami zdrowotnymi, więc uznał, że czas przejść na emeryturę. Swoją pełną sukcesów karierę artysta zakończy światową trasą koncertową, która obejmie także Polskę - Elton John 4 maja 2018Tauron Arena Kraków.

Zanim muzyk po raz ostatni wystąpi na scenie, ukaże się wydawnictwo w hołdzie twórczości brytyjskiego wokalisty i pianisty. Płyta pod tytułem „Revamp” będzie zawierać utwory napisane wspólnie przez Eltona Johna i Berniego Taupina w wykonaniu gwiazd popu, rocka, soulu, hip-hopu i alternatywy.

Nas oczywiście interesuje najbardziej udział wykonawców związanych z rockiem i muzyką alternatywną. Wśród artystów, którzy złożą muzyczny hołd sir Eltonowi będą Queens Of The Stone Age, Florence+The Machine, The Killers, Coldplay i Mumford & Sons.

Album, który ma swoją premierę 6 kwietnia 2018 promuje utwór „Don’t Go Breaking My Heart” w wykonaniu Q-Tipa i Demi Lovato. Piosenkę oryginalnie wykonał Elton w duecie z Kiki Dee na singlu z 1976 roku. Posłuchajcie nowej wersji:

Posłuchajcie także oficjalnego samplera albumu:

„Revamp. Reimagining The Songs Of Elton John & Bernie Taupin” - tracklista

 1. Elton John, Pink i Logic - „Bennie And The Jets”
 2. Coldplay - „We All Fall In Love Sometimes”
 3. Alessia Cara - „I Guess That’s Why They Call It The Blues” -
 4. Ed Sheeran - „Candle In The Wind (2018 Version)”
 5. Florence And The Machine - „Tiny Dancer”
 6. Mumford & Sons - „Someone Saved My Life Tonight”
 7. Mary J. Blige - „Sorry Seems To Be The Hardest Word”  
 8. Q-Tip feat. Demi Lovato - „Don’t Go Breaking My Heart”
 9. The Killers - „Mona Lisas And Mad Hatters”
 10. Sam Smith - „Daniel”
 11. Miley Cyrus - „Don’t Let The Sun Go Down On Me”
 12. Lady Gaga - „Your Song”  
 13. Queens Of The Stone Age - „Goodbye Yellow Brick Road”

Elton John i remake „Króla Lwa”

Muzyk co prawda zapowiada koniec z trasami koncertowymi, ale nie znaczy to, że na dobre zrywa z muzyką. Elton bierze udział w produkcji remake’u słynnego filmu animowanego Disneya, „Król Lew”. W filmie usłyszymy kilka piosenek, napisanych przez Johna i Taupina na potrzeby oryginalnej wersji. Wokalista przyznał, że w planach jest także jego duet z Beyonce, która użyczy głosu Nali.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.