04.05.2017 13:39

QUIZ: Jak dobrze znasz Deep Purple?

Umiesz bez problemu zagrać na gitarze „Smoke on the Water”? Przekonajmy się, ile wiesz o jego twórcach!

QUIZ: Jak dobrze znasz Deep Purple?
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Deep Purple to jedni z ojców całego hard rocka i heavy metalu. Trudno sobie wyobrazić, jak potoczyłby się rozwój tych gatunków, gdyby nie „Deep Purple in Rock” czy „Machine Head”. Płyty zespołu sprzedały się na całym świecie w łącznym nakładzie ponad 100 milionów egzemplarzy, a on sam widniał przez chwilę w księdze rekordów Guinessa jako najgłośniejsza grupa na świecie.

Grupa ma na koncie 20 albumów studyjnych (w tym ostatni, „Infinite” z kwietnia 2017 roku) oraz niezliczone kompilacje i koncertówki. Przeszła też liczne zmiany składu, które nieraz zaważały na charakterze wykonywanej muzyki. Myślisz, że jesteś w stanie ogarnąć je wszystkie? Przekonajmy się!

Nasz quiz to doskonała okazja, by sprawdzić swoją wiedzę o kapeli przed jej dwoma pożegnalnymi koncertami w Polsce. Deep Purple zagra 23 maja 2017 roku w łódzkiej Atlas Arenie oraz dzień później w katowickim Spodku. Nie zwlekajcie więc i podejmijcie nasze wyzwanie.

Jak dobrze znasz Deep Purple?

Rozwiąż QUIZ
Jak dobrze znasz Deep Purple?

Polecamy także nasze inne quizy muzyczne, w których sprawdzicie m.in. jaka subkultura do Was pasuje, którym wokalistą bądź wokalistką jesteście oraz jaki zagraniczny klip z lat 80. odpowiada Waszemu charakterowi.

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Deep Purple Quiz