QUIZ: Z jakiego kraju pochodzą te rockowe i metalowe zespoły?

Aleksandra Degórska
07.07.2017 11:23
QUIZ: Z jakiego kraju pochodzą te rockowe i metalowe zespoły? Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl; Reporter / East News

Często kanadyjskie kapele są mylone z amerykańskimi, natomiast ilość metalowych kapel w Skandynawii dosłownie przytłacza. Sprawdź, czy jesteś prawdziwym znawcą i wiesz wszystko o znanych rockowych i metalowych zespołach.

Większość gatunków muzycznych zostało zdominowanych przez Amerykanów oraz Brytyjczyków. Siłą rzeczy jeżeli ktoś chce zrobić międzynarodową karierę to lepiej jeśli śpiewa po angielsku. Rzadko się zdarza, aby artyści decydowali się na swój ojczysty język - Rammstein jest naprawdę wyjątkiem, chociaż teraz trudno sobie wyobrazić, żeby Till Lindemann śpiewał w innym języku, bo niemiecki idealnie pasuje do industrialnego grania.

W momencie jednak, gdy wszyscy śpiewają po angielsku ciężko połapać się skąd dokładnie jest Amon Amarth, The Cardigans czy Epica. Uważasz siebie za znawcę rockowych i metalowych brzmień? Rozwiąż quiz na Antyradio.pl i sprawdź, czy wiesz z jakiego kraju pochodzą gwiazdy mocniejszego grania.

Rozwiąż quiz

Z jakiego kraju pochodzi Apocalyptica?

foto: Romana Makówka / Antyradio.pl Fot. foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Z jakiego kraju pochodzi Apocalyptica?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.