19.06.2015 10:55

Queen Symfonicznie wyrusza na koncerty!

Na trasie Queen Symfonicznie 2015/2016 pojawiło się 20 nowych koncertów. Sprawdźcie, czego możecie spodziewać się po występach zespołu.

Queen Symfonicznie wyrusza na koncerty!
foto: materiały prasowe

Projekt Queen Symfonicznie ogłasza największą trasę koncertową w swojej dotychczasowej historii. W sezonie 2015/2016 muzycy wystąpią w repertuarem Queen w wersjach symfonicznych na blisko 30. koncertach. Pierwsze 20 dat jest już potwierdzone, wkrótce poznamy kolejne terminy.

Podczas dwóch wyprzedanych marcowych koncertów w Filharmonii Szczecińskiej zespół zarejestrował materiał na płytę. Przy użyciu 4 kamer nakręcono również wideo na potrzeby filmu promocyjnego. Klip ukaże się już w czerwcu 2015 roku, płyta koncertowa (którą realizuje Tadeusz Mieczkowski, laureat Fryderyka, realizator muzyki filmowej, klasycznej i rozrywkowej) dostępna będzie w sprzedaży jesienią. 

Koncerty łączące nieśmiertelną muzykę zespołu Queen z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu orkiestry Alla Vienna i 20-osobowego chóru Vivid Singers już od ponad trzech lat zachwycają fanów twórczości legendarnej grupy.

Projekt Queen Symfonicznie to dwugodzinny spektakl podzielony na dwie części, z najwspanialszymi kompozycjami Queen. Finał występu uświetnia także występ solisty - śpiewającego aktora - wcielającego się w rolę Freddiego Mercury’ego. Zespół wystąpi z najnowszym programem, do którego włączono m.in. „Bicycle Race”, „Another One Bites The Dust” oraz kompozycję „Barcelona”, którą Freddie Mercury nagrał wraz z hiszpańską śpiewaczką operową Montserrat Caballe. Na nadchodzącą trasę przygotowywane są kolejne niespodzianki. W drugiej części gościnnie wystąpi również gitarzysta solowy Piotr Wieczorek.

plakat 20152016
Magda Słomka
Tagi: Rock News Queen