25.02.2019 10:21

Queen i Adam Lambert zagrali na otwarciu gali rozdania Oscarów 2019

91. ceremonię rozdania Oscarów rozpoczął występ grupy Queen i Adama Lamberta. Muzycy wykonali kultowe utwory w tym "We Will Rock You".

Queen + Adam Lambert
foto: kadr z wideo/ABC

24 lutego 2019 roku odbyła się 91. gala wręczenia jednych z najbardziej prestiżowych nagród filmowych na świecie. Oscary 2019 po raz pierwszy od 30 lat odbyły się bez prowadzącego, jednak to niejedyna nowość na imprezie. Ceremonia przejdzie do historii jako pierwsza, którą swoim występem otworzyła rockowa formacja. Ze względu na liczne nominacje filmu "Bohemian Rhapsody", na gali pojawiła się grupa Queen i Adam Lambert

kadry z filmów Bohemian Rhapsody, Narodziny gwiazdy i Black Panther
kadry z filmów Bohemian Rhapsody, Narodziny gwiazdy i Black Panther
Przeczytaj także Oscary 2019: wyniki - najlepsza muzyka i najlepsza piosenka

Oscary 2019: Queen i Adam Lambert otworzyli galę

91. galę wręczenia Oscarów otworzyła grupa Queen. Zanim dowiedzieliśmy się, kto otrzyma upragnione statuetki, na scenie pojawił się Brian May, a w sali wybrzmiały pierwsze dźwięki "We Will Rock You". Formacja z Adamem Lambertem na wokalu porwała tłum gwiazd obecnych na ceremonii. Najważniejsi reprezentanci branży filmowej ubrani w eleganckie suknie i garnitury dali się porwać rockowym dźwiękom. Śpiewali, machali w rytm muzyki głowami, a nawet układali palce w symboliczne rogi.

Zobacz: >>Najwięksi wygrani 91. gali wręczenia nagród. Które filmy zdobyły najwięcej statuetek?<<

Zanim Queen zszedł ze sceny, muzycy zagrali jeszcze nieprzypadkowy kawałek "We Are The Champions" podkreślając, że na sali nie ma przegranych. Adam Lambert przywitał wszystkich obecnych z wizerunkiem Freddiego Mercury'ego za plecami:

"

Witamy na Oscarach! "

Zebrani nagrodzili krótki, ale jakże widowiskowy występ owacjami na stojąco. 

Sprawdź: >>Najlepszy film. Która produkcja zdobyła Oscara w tej kategorii?<< 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Queen Adam Lambert