Queen i The White Stripes „wybuczane” przez syreny okrętowe

Aleksandra Degórska
20.09.2016 14:20
Queen i The White Stripes „wybuczane” przez syreny okrętowe Fot. kadr z wideo; Caryca Pejnta

Chyba nikt się nie spodziewał, że w porcie usłyszymy rockowe brzmienia i to wykonane przez... statek.

Planujesz podróż życia, chcesz w końcu zobaczyć kraj, o którym śniłeś po nocach. Wybierasz wycieczkę promem, żeby załapać się na imprezę życia, bo w końcu wiadomo, że na statku alkohol leje się litrami, a szwedzki stół dosłownie się ugina.

Czekasz więc w porcie na statek, w końcu podpływa Twój prom. Nagle ni stąd, ni zowąd słyszysz znane motywy muzyczne i za bardzo nie wiesz co się dzieje. Otóż słynne kompozycje wykonywane są przez... syreny liniowca.

Załoga wymyśliła ciekawy mash-up łącząc charakterystyczny riff z utworu The White Stripes „Seven Nation Army” z refrenem utworu „We Will Rock You”. Może taka wersja nie brzmi szczególnie zgrabnie, ale i tak robi wrażenie - w końcu nie codziennie jest się świadkiem takiego koncertu.

Posłuchajcie, jak to brzmi:

Już nieraz pisaliśmy o dziwnych coverach, ale trzeba przyznać, że załoga promu rzeczywiście się postarałam, żeby oczy wszystkich podróżnych były skierowane właśnie na ten statek.

Jeżeli już poruszyliśmy temat naprawdę pokręconych wersji słynnych utworów, to w wolnej chwili warto sięgnąć po cover „Seven Nation Army” wykonany przez 1200 muzyków. Co więcej powstała również majonezowa wersja „Seven Nation Army” czy zwierzęca interpretacja tej kompozycji.

Jeśli chodzi zaś o covery hitu Queen to numer doczekał się również ciekawych interpretacji wykonanych m.in. na framudze, wycieraczkach czy parasolu. Utwór „We Will Rock You” wybrzmiał też w zwierzęcym coverze.

Jak oceniacie pomysł wykonania numerów Queen i The White Stripes przez syreny okrętowe?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.