Queen otrzyma nagrodę Grammy za całokształt twórczości

Aleksandra Degórska
10.01.2018 12:31
Queen otrzyma nagrodę Grammy za całokształt twórczości Fot. Ilpo Musto / Rex Features/EAST NEWS

Zespół zostanie uhonorowany Grammy Lifetime Achievement Award. Kto jeszcze zdobędzie statuetkę?

Grammy Awards przyznawane są przez Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji od 1959 roku. Zwycięzców w 60. edycji nagród poznamy już 29 stycznia 2018 w Madison Square Garden w Nowym Jorku.

Tymczasem Akademia zdradziła, kto otrzyma prestiżową nagrodę za Całokształt Twórczości - są nimi Queen, Neil Diamond, the Meters, Louis Jordan, Emmylou Harris, Hal Blaine i Tina Turner.

To wyróżnienie jest jednym z Special Merit Awards, które obejmuje również nagrodę Grammy Trustees Award, którą przyznaje się osobom związanym z muzyką, ale nie występującym na scenie. Otrzyma ją menedżer Bill Graham, jak również Seymour Stein i John Williams. Technical Award za osiągnięcia techniczne w obrębie muzyki zdobędzie Tony Agnello oraz Richard Factor z firmy Eventide, którzy wynaleźli przełomowe efekty audio. Wręczenie nagród wraz z wyjątkowym koncertem odbędzie się latem 2018.

Neil Portnow, głowa Akademii, tak wypowiedziała się na temat nagród:

Tegoroczne osoby nagrodzone Special Merit Awards są prestiżową grupą i wpływowymi twórcami, którzy stworzyli, bądź pomogli przy jednych z najbardziej wyróżniających się nagrań w historii muzyki. Te wyjątkowo inspirujące osoby zostaną uhonorowane, bo są legendarnymi twórcami, kreatywni specjalistami i technologicznymi wizjonerami. Dzięki ich znakomitym osiągnięciom i pasji stworzyli oni ponadczasowe dziedzictwo.

Queen może pochwalić się tymczasem dwoma nagraniami w Grammy Hall of Fame, gdzie znajdują się utwory, które są ważne w muzycznej historii.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.