04.11.2014 13:29

Queen w charytatywnym wydaniu

Piosenki miewają po kilka żyć. Najczęściej spotyka to utwory tych artystów, których już z nami nie ma. „Let Me In Your Heart Again” jest kawałkiem, który oficjalnie dopiero doczeka się premiery, tymczasem możemy już posłuchać jego remixu...

Queen w charytatywnym wydaniu
foto: EMI Music Poland

Zespół podzielił się z fanami nową wersją utworu „Let Me In Your Heart Again”. Niedokończona wcześniej ballada z pianinem w tle, pochodzi z sesji nagraniowej z 1984 roku do 11. studyjnego albumu Queen„The Works”. William Orbit wyprodukował remix z syntezatorami oraz olśniewającym wokalem Freddiego Mercury’ego w rolach głównych. Piosenka została wydana jako część kampanii AIDS Awareness na charytatywnym singlu Coca-Coli i (RED).

Oryginalna wersja piosenki znajdzie się natomiast na najnowszej kompilacji zespołu „Queen Forever”, która ma ukazać się już 10 listopada 2014 roku. Album zawierać będzie także dwa inne niepublikowane utwory: „Love Kills” i „There Must Be More To Life Than This” nagrany wspólnie z Michaelem Jacksonem.

Dzięki miesięcznej kampanii „Share the Sound of an AIDS-Free Generation” co tydzień w serwisie iTunes udostępniane są kolejne, nieznane wcześniej piosenki.

Słuchacze mieli już okazję usłyszeć nowy remix zespołu OneRepublic, niepublikowany dotąd utwór Aloe Blacc oraz efekt współpracy Avicii z Wyclefem Jeanem. Przekazując pieniądze fundacji, fani mogą wygrać nagrody, między innymi limitowane kolekcje winylowe czy bilety meet and greet. Queen z Adamem Lambertem oferują dodatkowo możliwość pobycia z nimi na scenie podczas koncertu w Londynie, a także wycieczkę do prywatnego studia nagraniowego w Szwajcarii, loty oraz czterogwiazdkowe hotele. Mają gest!

Zebrane pieniądze zostaną przekazane na Światowy Fundusz na rzecz walki z AIDS, gruźlicą i malarią. Dotacje finansowe zapewnią więcej możliwości zapobiegania HIV, badania, doradztwo i leczenie chorych. Kampania potrwa do 1 grudnia 2014 roku, czyli Światowego Dnia Walki z AIDS.

Magda Słomka
Tagi: Rock News Queen