03.02.2016 16:01

Queen w owczej skórze

Gdy tego nie widzisz te puszyste zwierzęta wyśpiewują utwory Twojej ulubionej kapeli. Posłuchaj, jak im to wychodzi.

Queen w owczej skórze
foto: kadr z wideo

W końcu wieczorem, gdy po pracowitym dniu nie masz już sił na nic, rozsiadasz się w wygodnej kanapie, wrzucasz coś na ząb i odpalasz telewizor. A tam w kółko talent show, serial i cała masa reklam. Przed nimi nie uciekniesz - i tak Cię dorwą.

Spoty reklamowe stają się coraz bardziej wymyślne, w końcu jakoś trzeba sobie radzić z wciąż rosnącą konkurencją. Niektórzy zapraszają do reklam słynnych artystów, jak zrobił to chociażby Skittles. W jego reklamie, która ma się pojawić na Super Bowl 2016 wystąpił Steven Tyler. Podczas tej imprezy oglądalność telewizji znacznie wzrasta i oczywiście producenci starają się to wykorzystać serwując widzom specjalne reklamy, które mają przekuć ich uwagę.

Honda postanowiła w spocie pickupu wykorzystać popularny utwór Queen - „Somebody To Love”. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że dany numer wyśpiewują... owce. Wszystko przez to, że przewożący je właściciel słucha w swoim samochodzie właśnie tę kompozycję.

Zobaczcie, jak prezentuje się ta reklama:

Utwór pochodzi z albumu „A Day At The Races” z 1976 roku i został skomponowany przez kochliwego Freddiego Mercury'ego. Charakterystyczne dla Queen harmonie wokalne miały w tym utworze przypominać chór gospel. Muzykom sprawnie to wyszło, choć do dyspozycji mieli tylko cztery męskie głosy. Całe szczęście perkusista Roger Taylor lubił sobie czasem popiszczeć, więc z sopranem nigdy nie było problemu.

Zresztą sam Freddie dysponował 3,5-oktawowym głosem. Wokalne popisy Freddiego nadal robią wrażenie szczególnie, gdy można posłuchać jego głos w znanych utworach takich, jak „We Are The Champions” czy „Under Pressure” bez muzyki.

Tymczasem w 2015 roku przypadło 40-lecie ukazania się „Bohemian Rhapsody” pochodzącego z „A Night at the Opera”. Z tej okazji Queen opublikował koncerty krążek „A Night At The Odeon - Hammersmith 1975” oraz w ramach Black Friday singiel z tym numerem. Utwór doczekał się wielu interpretacji, m.in. w wersji English National Ballet czy Adama Lamberta, który go sparodiował wraz z Alanem Carrem.

Jak oceniacie owce śpiewające „Somebody To Love”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Queen