Queen w szybkiej wersji „We Will Rock You”

Aleksandra Degórska
18.10.2016 09:52
|north Fot. East News

Taka wersja ukaże się w ramach najnowszej kompilacji kapeli obejmującej sześć sesji dla BBC. Czy warto sięgnąć po te płyty?

4 listopada 2016 roku na rynku ukaże się nowe wydawnictwo brytyjskiego zespołu. „Queen on Air” to dwupłytowa kompilacja zawierająca 24 utwory nagrane dla BBC podczas sześciu sesji w latach 1973-1977. Część tego materiału była wcześniej dostępna na krążku „Queen at the Beeb” czy też na reedycjach płyt zespołu, które ukazały się w 2011 roku.Tym razem jednak formacja postanowiła wydać wszystkie 6 sesji jako jedno wydawnictwo.

Odliczając dni do ukazania się tej kompilacji Queen udostępnił „We Will Rock You” nagrany w szybszym tempie, którą fani zapewne kojarzą sobie z koncertową wersją tego kawałka. Utwór oryginalnie pochodzi z płyty „News of the World” z 1977 roku i stał jednym z najbardziej charakterystycznych numerów kapeli.

Posłuchajcie, jak Queen wykonał ten kawałek podczas sesji nagraniowej dla BBC:

„Queen on Air” dostępne jest na CD jak również i na winylu. Wersja deluxe wzbogacona jest o wywiady z zespołem oraz koncertowe nagrania z występów w Londynie, Brazylii oraz Niemczech. Zawierać ona będzie również książkę ze zdjęciami czy komentarzami kapeli, producenta BBC Jeffa Griffina czy ówczesnych DJ-ów.

Wydawnictwo można już zamawiać w przedsprzedaży. Zobaczcie, jak prezentuje się „Queen on Air”:

Jakie numery znajdą się na podstawowej wersji kompilacji?

Tracklista:

CD1

 1. My Fairy King
 2. Keep Yourself Alive
 3. Doing All Right
 4. Liar
 5. See What A Fool I’ve Been
 6. Keep Yourself Alive
 7. Liar
 8. Son And Daughter
 9. Ogre Battle
 10. Modern Times Rock’n’Roll
 11. Great King Rat
 12. Son And Daughter

CD2

 1. Modern Times Rock’n’Roll
 2. Nevermore
 3. White Queen (As It Began)
 4. Now I’m Here  
 5. Stone Cold Crazy  
 6. Flick Of The Wrist  
 7. Tenement Funster
 8. We Will Rock You  
 9. We Will Rock You (szybka wersja)  
 10. Spread Your Wings  
 11. It’s Late  
 12. My Melancholy Blues

Natomiast 14 września 2016 roku ukazało się wznowienie książki „Freddie Mercury i ja”, która pierwotnie pojawiła się w 1995 roku. Biografia została napisana przez partnera wokalisty Jima Huttona oraz Tima Wappshotta. Fani Queen mogą przeczytać tutaj recenzję tej książki.

Jak oceniacie szybszą wersję „We Will Rock You”?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.