Queen z kolejnym rekordem. To pierwszy brytyjski zespół z takim sukcesem w USA

26.03.2021 10:59
Queen Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Pierwszy brytyjski singiel otrzymał status diamentowego w USA. Wyróżnienie przypadło kultowej grupie Queen i hitowi "Bohemian Rhapsody".

Utwór "Bohemian Rhapsody" grupy Queen ma już niemal pół wieku. Słynna rockowa ballada pojawiła się na albumie "A Night at the Opera" w 1975 roku i okazała się przełomową kompozycją w historii kultowego zespołu. Piosenka połączyła ze sobą operową balladę z hardrockowym numerem i fragmentami śpiewanymi a cappella. Za czasów Queen takie połączenie było naprawdę nowatorskie.

Queen może pochwalić się kolejnym rekordem

Po 46 latach od premiery wyjątkowego utworu "Bohemian Rhapsody" doczekał się kolejnego wyróżnienia. Amerykańskie Stowarzyszenie Przemysłu Fonograficznego uhonorowało Queen diamentowym singlem. Muzycy zanotowali 10 milionów sprzedanych egzemplarzy singla "Bohemian Rhapsody" na terenie USA. To rekord wśród brytyjskich wykonawców.

Polecamy

Brian May nie ukrywa ogromnej dumy z kolejnego sukcesu zespołu:

To niesamowita wiadomość. W takich chwilach muszę się uszczypnąć, żeby mieć pewność, że to, co się dzieje to prawda. To przekracza nasze marzenia sprzed lat. Ogromnie dziękujemy wszystkim, którzy przez lata w nas wierzyli.

Roger Taylor dodaje:

Świadomość, że piosenka dotarła do tak wielu ludzi to cudowna i niezwykle satysfakcjonująca informacja. Dziękujemy wam wszystkim!

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.