11.08.2017 11:12

Queens Of The Stone Age udostępnił utwór „The Evil Has Landed”

Oto drugi kawałek zapowiadający nową płytę kapeli. W jakim muzycznym kierunku zmierza zespół?

Queens Of The Stone Age udostępnił utwór „The Evil Has Landed”
foto: kadr z wideo

25 sierpnia 2017 roku na sklepowych półkach pojawi się długo wyczekiwany następca płyty „...Like Clockwork” z 2013 roku. Najnowszy materiał powstawał w studiu w Burbank w Kalifornii i krążek będzie nosić tytuł Villains”. Pierwszym singlem udostępnionym przez zespół stał się „The Way You Used to Do”.

Za produkcję odpowiedzialny jest Mark Ronson, współproducentem jest Mark Rankin, natomiast za miksowanie materiału wziął się Alan Moulder. Queens Of The Stone Age właśnie udostępnił kolejny kawałek z nadchodzącego wydawnictwa.

Posłuchajcie, jak prezentuje się singiel The Evil Has Landed:

Josh Homme tak wypowiedział się na temat nowej płyty:

"

Najważniejszym aspektem podczas tworzenia tego materiału było przedefiniowanie naszego brzmienia, zadawanie i odpowiadanie na pytanie: „Jak brzmimy teraz?”. Jeżeli nie potrafisz stworzyć świetnej pierwszej płyty, powinieneś na tym się zatrzymać - jeżeli potrafisz taką nagrać, ale twoje brzmienie na kolejnych krążkach nie ewoluuje to stajesz się parodią oryginalnego brzmienia. "

Jakie jeszcze kompozycje usłyszymy na płycie?

Tracklista:

  1. Feet Don't Fail Me
  2. The Way You Used to Do
  3. Domesticated Animals
  4. Fortress
  5. Head Like a Haunted House
  6. Un-Reborn Again
  7. Hideaway
  8. The Evil Has Landed
  9. Villains of Circumstance

Czas pokaże, czy Queens Of The Stone Age zdecyduje się na koncert w naszym kraju. Jak na razie zespół ma zaplanowaną trasę po Ameryce Północnej, która rozpoczyna się we wrześniu 2017.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Queens of the Stone Age