13.06.2017 15:36

Queens Of The Stone Age zapowiedział 7. płytę zmianą strony internetowej

Szczegóły nowego krążka wciąż nie są znane, ale zmiana szaty graficznej na stronie www grupy sugeruje, że już wkrótce otrzymamy to na co czekaliśmy.

Queens Of The Stone Age zapowiedział 7. płytę zmianą strony internetowej
foto: East News

Na początku czerwca 2017 doszły do nas słuchy, że Queens of the Stone Age powinien opublikować świeży singiel przed końcem miesiąca. Wygląda na to, że wszystko to prawda, gdyż strona internetowa kapeli przeszła metamorfozę.

Po wpisaniu adresu qotsa.com widzimy stary, śnieżący telewizor. Wypatrzeć też można kilka napisów - „Reclaim Everything”, „Mumbo Jumbo”, „1976 Evil” oraz „Tutti Frutti”. Czy zdradzają one tytuły utworów? A może gdzieś tam kryje się tytuł 7. studyjnego albumu grupy pod przewodnictwem Josha Homme'a. Zresztą zobaczcie sami:

qotsa

Pojawiła się także tajemnicza wideo zapowiedź:

Josh Homme porównywał już nowy materiał do „czarnej pantery wśród drzew, która wyskakuje z ciemności”, co bądź to oczywiście znaczy. Wiemy jednak, że krążek został zarejestrowany w studiu w Burbank w Kalifornii. Zespół opublikował w kwietniu 2017 roku zdjęcie upamiętniające ukończenie miksu:

Ostatnim wydawnictwem formacji jest „...Like Clockwork”, który ukazał się w 2013 roku po 6 latach od opublikowania „Era Vulgaris”. Troy Van Leeuwen zdradził w lipcu 2016 roku, że muzycy Queens of the Stone Age w końcu się spotkali po przerwie ogłoszonej przez Michaela Shumana i zaczęli pracować nad nowym krążkiem.

Na płycie nie usłyszymy Marka Lanegana, prawdopodobnie to samo dotyczy Dave'a Grohla, ale być może lider Foo Fighters udzielił się gościnie w jednym lub kilku kawałkach. Perkusista już współpracował z kapelą przy „Songs for the Deaf” oraz  „...Like Clockwork”.

Jak Twoim zdaniem powinna nazywać się nowa płyta QOTSA?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Queens of the Stone Age