Queens of the Stone Age nagrywa album z Davem Grohlem i gitarzystą ZZ Top

24.06.2019 16:31
Queens of the Stone Age nagrywa album z Davem Grohlem i gitarzystą ZZ Top Fot. PJP photos/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Fani już od dawna czekali na wiadomość o tym, że QOTSA ponownie połączy siły z Grohlem. Tak też się stało.

Dyskografię zespołu zamyka krążek "Villains", który ukazał się 25 sierpnia 2017. Kapela pracuje nad nowym materiałem i wiadomo już, że na nadchodzącej płycie pojawią się specjalni goście. Queens of the Stone Age postanowił ponownie zaprosić do współpracy Dave'a Grohla, jak również gitarzystę ZZ Top, Billy'ego Gibbonsa.

Queens of the Stone Age nagrywa album z Davem Grohlem i gitarzystą ZZ Top

Muzyk ZZ Top wygadał się o współpracy z QOTSA podczas występu swojej kapeli na Hellfest we Francji 22 czerwca 2019. Zdradził wówczas, że całkiem niedawno wszedł do studia razem z kapelą Josha Homme:

Miesiąc temu nagrywałem razem z Queens of the Stone Age. Dave Grohl również tam był i postanowił zorganizować ogromnego grilla, tak więc doszło do ciekawego spotkania.

Przeczytaj także

Billy Gibbons już wcześniej współpracował z QOTSA przy utworze "Burn the Witch" na płycie "Lullabies to Paralyze". Natomiast Dave Grohl pojawił się na albumie QOTSA z 2002 roku "Songs for the Deaf" - wówczas muzyk postanowił zrobić sobie przerwę od Foo Fighters i skupić się na grze na perkusji.

ZZ Top obecnie ma sporo na głowie ze względu na 50-lecie swojej działalności. Kapela wydała kompilacyjny album "Goin' 50", jak również 4 czerwca 2019 rozpoczęła europejską trasę koncertową. Co więcej muzycy ZZ Top stworzą serial inspirowany muzyką ich zespołu. Produkcja będzie nosiła tytuł jednego z najpopularniejszych utworów formacji "Sharp Dressed Man".

Zobacz także: QOTSA, The Killers i Florence And The Machine na albumie z coverami Eltona Johna

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.