09.06.2016 09:41

Queens of the Stone Age pracuje nad następcą „...Like Clockwork”

Na ten moment czekała cała rzesza fanów. W końcu Queens of the Stone Age wróci do akcji!

Queens of the Stone Age pracuje nad następcą  „...Like Clockwork”
foto: Assciated Press / Fotolink / East News

W marcu 2015 roku Queens of the Stone Age postanowił zrobić sobie przerwę. Basista Michael Shuman zdradził, że muzycy potrzebują po prostu trochę odpoczynku. W tym czasie artyści postanowili zająć się innymi projektami.

Jak na razie nie było wiadomo, kiedy usłyszymy coś z obozu QOTSA, ale w końcu możemy być pewni, że czekanie skończyło się.

Josh Homme przyznał w jednym z wywiadów, że kapela rozpoczyna pracę nad nową płytą:

"

Tak, powrót QOTSA jest w moim grafiku. Ten sam skład. Zamierzamy się spotkać, żeby ustalić co robimy. "

Jak na razie Homme nie zdradził żadnych szczegółów, zapewne dopiero po wspomnianym spotkaniu muzyków dowiemy się więcej.

Czym zajmowali się artyści QOTSA w czasie przerwy? Shuman wraz z Zachem Dawesem oraz Tylerem Parkfordem skupili się na Mini Mansions. 23 marca 2015 roku ukazał się drugi krążek grupy zatytułowany „The Great Pretenders”.

Natomiast Josh Homme ponownie zasiadł za perkusją Eagles of Death Metal. Kapela wydała 2 października 2015 roku album „Zipper Down”. Co więcej frontman QOTSA skusił się na współpracę z Iggym Popem. Muzycy rozpoczęli prace nad nową płytą jeszcze w styczniu 2015 roku wraz z Deanem Fertitą z The Dead Weather i Queens of the Stone Age oraz Mattem Heldersem z Arctic Monkeys.

Owocem tej współpracy stał się krążek „Post Pop Depression”, który ukazał się 18 marca 2016 roku. Artyści co rusz prezentowali kolejne kompozycje z tego albumu, jak m.in. „Gardenia”, „Break Into Your Heart”, „Sunday” czy „American Valhalla”.

Zobaczcie, jak panowie prezentują się na żywo:

Jak widać muzycy QOTSA nie próżnowali, jednak wiadomo, że fani najbardziej życzyliby sobie nowych nagrań kapeli. Dyskografię zespołu zamyka jak dotychczas płyta „...Like Clockwork”, która ukazała się w 2013 roku.

Czekacie na nowe nagrania od Queens of the Stone Age?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Queens of the Stone Age Josh Homme