20.03.2015 10:27

Queens of the Stone Age robi przerwę

Zespół tymczasem nie planuje prac nad następcą „...Like Clockwork”. Nowy album w ogóle powstanie?

Queens of the Stone Age robi przerwę
foto: David Levene / Eyevine / East News

Basista Michael Shuman poinformował, że muzycy Queens of the Stone Age potrzebują trochę odpoczynku. W ostatnich latach trochę się napracowali. Jeśli jednak chodzi o nowe nagrania, jest dobrej myśli.

"

Coś w przyszłości powstanie, po prostu robimy sobie przerwę po długiej, dwuletniej trasie koncertowej. Robimy przerwę na inne rzeczy. "

Shuman wraz z Zachem Dawesem i Tylerem Parkfordem skupić się chce na Mini Mansions. 23 marca 2015 roku ukaże się drugi krążek grupy, „The Great Pretenders”. Frontman Josh Homme natomiast chciałby poświęcić trochę więcej czasu aktorstwu.

A niewiele brakowało, a otrzymalibyśmy dwie płyty QOTSA jedna po drugiej. Początkowo zespół planował nagranie kolejnego albumu od razu w 2013 roku.

"

Byliśmy chętni tak zrobić, ponieważ to był dobry moment. Cieszyliśmy się z tego, co robimy, a nagrania szły naprawdę dobrze. Zdecydowaliśmy się jednak przystopować. Pracowaliśmy wtedy bardzo ciężko i długo. Nie chodzi o to, że mamy siebie dość i nie chcemy tego robić – po prostu czasem lepiej się cofnąć i wrócić po chwili, gdy świat od ciebie odpocznie. "

Trasa promująca ostatni krążek rzeczywiście była dość intensywna. Zakończyła się po półtora roku, 31 października 2014 roku w Los Angeles. Podczas kilku numerów do aktualnych muzyków grupy na wokalu dołączył były basista Nick Olivieri.

Pozostaje zagadką, czy zagra również na nowej płycie. Dyskografię Queens of the Stone Age zamyka „...Like Clockwork” z czerwca 2013 roku.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Queens of the Stone Age