28.03.2017 11:46

Queens of the Stone Age skończył prace nad 7. albumem

Dowiedzieliśmy się też, że Mark Lanegan nie pojawi się na tym materiale. Choć nie znamy więcej szczegółów to wszystko wskazuje, że już niebawem usłyszymy nowe dźwięki od kapeli Josha Hommego.

Queens of the Stone Age skończył prace nad 7. albumem
foto: 0000554 / Reporter / East News

W przypadku tej kapeli fani naprawdę muszą być bardzo cierpliwi, bo ostatnie krążki zespołu ukazywały się ze sporymi odstępami, w końcu Josh Homme chętnie angażuje się w różne projekty, m.in. współtworzył najnowszą płytę Iggy'ego Popa.

Ostatni krążek Queens of the Stone Age „...Like Clockwork” ukazał się po 6 latach od wydania „Era Vulgaris”. Troy Van Leeuwen zdradził w lipcu 2016 roku, że muzycy Queens of the Stone Age w końcu się spotkali po przerwie ogłoszonej przez Michaela Shumana i zaczęli pracować nad nowym krążkiem. Informacja dotycząca tego, że kapela weszła do studia w 2016 bardzo ucieszyła niejednego miłośnika rocka.

Prawdopodobną datą ukazania się krążka jest zatem 2017 rok i mamy kolejny dowód na to, że rzeczywiście premiera płyty jest coraz bliżej. Aktor i radiowiec Dean Delray, który jest związany z Queens of the Stone Age nieco się wygadał przeprowadzając wywiad z Markiem Lanreganem, pytając go o to, czy muzyk śpiewa na nadchodzącej płycie.

Lanregan zaprzeczył, na co Dean odpowiedział:

"

Czy słyszałeś album? Wiem, że skończyli prace, bardzo chciałbym go usłyszeć. "

Tym sposobem dowiedzieliśmy się, że nie będziemy musieli czekać kolejnych kilku lat na nowe wydawnictwo. Oczywiście wiele kwestii nadal pozostaje niewyjaśnionych, jak chociażby to, czy Dave Grohl zagra na nowej płycie.

Perkusista już współpracował z kapelą przy „Songs for the Deaf” oraz  „...Like Clockwork” i prawdopodobnie pojawi się na następnym longplayu, bowiem Jesse Hughes udostępnił wspólne zdjęcie z Grohlem i Hommem. Fotografia, która pojawiła się na Instagramie Hughesa szybko została skasowana - zatem rzeczywiście coś się święci!

Która płyta Queens of the Stone Age jest najlepsza?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Queens of the Stone Age