26.09.2014 12:03

Queens of the Stone Age znów w najlepszym składzie?

Nick Oliveri po raz drugi w tym roku zagra z QOTSA. Basista, a od czasu do czasu też wokalista, powróci do kapeli na dłużej?

Queens of the Stone Age znów w najlepszym składzie?
foto: sam ford, Flickr, CC BY 2.0

Oliveri dołączył do Queens of the Stone Age w 1998 roku, niedługo po ich debiutanckiej płycie. W znacznej mierze przyczynił się do sukcesu dwóch kolejnych płyt QOTSA: „Rated R” z 2000 roku, a zwłaszcza pokrytej w wielu krajach platyną „Songs for the Deaf” z 2002 roku z hitowymi „No One Knows” czy „Go with the Flow”.

Niestety w tamtym czasie Oliveri nie należał do najgrzeczniejszych osób. W 2004 roku frontman Josh Homme, gdy tylko dowiedział się, że zbyt ciężka ręka basisty nie raz lądowała na twarzy jego dziewczyny, wylał go z kapeli.

"

Kilka lat temu rozmawiałem z Nickiem o plotkach na jego temat. Powiedziałem, że jeśli kiedykolwiek dowiem się, że to prawda, nie będę go więcej znać. "

W ciągu 10 lat porywczy Oliveri trochę poskromił swój temperament?

Powrót marnotrawnego syna

W zeszłym roku, na płycie „… Like Clockwork”, Nick zaśpiewał „If I Had a Tail”. W kwietniu tego roku podczas koncertu w Portland wyszedł na scenę, by wykrzyczeć stare „You Think I Ain’t Worth a Dollar, But I Feel Like a Millionaire”. Teraz znów zagra z QOTSA – w Halloween podczas show w Los Angeles.

"

Josh zapytał, czy nie chciałbym wykonać 6 piosenek z Queens. Niby powrót, ale nie powrót. Zagram i zaśpiewam kilka utworów pod koniec występu. To powinna być interesująca noc. "

Czy wróci do Queens of the Stone Age na dobre?

"

W ciągu 10 lat pojawiałem się na ich koncertach. Mówiłem „Hej, jestem tu? Chcecie, żebym coś zaśpiewał?”. Potem przestałem i wtedy właśnie Josh zapytał mnie! To naprawdę wiele dla mnie znaczy, że chce coś ze mną robić. "

Basista powtarza, że teraz wszystko zależy od Homme’a. Powrót Oliveriego na pewno by nie zaszkodził kolejnej płycie Queens of the Stone Age.

Urszula Drabińska
Tagi: Queens of the Stone Age Nick Oliveri Josh Homme Rock News