18.06.2015 08:56

Radiohead nagra nową wersję „Lift”

O tym, że zespół Radiohead zamknął się w studio, wiemy od jakiegoś czasu. Teraz wiemy też, nad jakim utworem obecnie pracuje. Jest moc!

Radiohead nagra nową wersję „Lift”
foto: 0000494 / Reporter / East News

Nowa płyta Radiohead jest w drodze. Tak przynajmniej twierdzą sami muzycy z zespołu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, świeżutki krążek od Radiohead trafi na sklepowe półki jeszcze w tym roku. To całkiem prawdopodobne, bo Jonny Greenwood zdradził właśnie, że grupa ma kilka gotowych utworów. A to nie koniec.

Okazuje się, że Radiohead pracuje też nad numerem „Lift”, który grał na koncertach w połowie lat 90 - tych:

Jonny Greenwood wyznał też, że Radiohead ma sentyment do kawałków, które grał dawno temu. Właśnie dlatego zespół decyduje się, aby ponownie brać je na przysłowiowy warsztat:

"

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale na każdym albumie Radiohead jest jakaś stara piosenka. Na przykład „Nude” na „In Rainbows”. Wcześniej nie mogliśmy jakoś odpowiednio zaaranżować tego kawałka. O to samo chodzi z „Lift”. Kiedy pomysł jest dobry, wszystko się układa tak, jak powinno. Nie ma znaczenia, w jakiej formie. "

„Lift” jest pierwszym potwierdzonym kawałkiem, który znajdzie się na nadchodzącym, 9. studyjnym albumie Radiohead. Przypomnijmy, że dyskografia zespołu zamyka się na wydanym w 2011 roku krążku „The King of Limbs”.

Małgorzata Wierzejewska
Tagi: Rock News Radiohead