07.10.2014 11:30

Radiohead odcina się od filmu „Inherent Vice”

Jonny Greenwood szybko zareagował na niesprawdzone informacje mediów. Wyjaśnił, jak naprawdę ma się sprawa z piosenką Radiohead „Spooks”.

Radiohead odcina się od filmu „Inherent Vice”
foto: 17Drew, CC BY 2.5

Gitarzyście Radiohead nie spodobały się wczorajsze doniesienia anglojęzycznych portali muzycznych. Na liście utworów do najnowszego filmu Paula Thomasa Andersona „Inherent Vice” pojawiła się nazwa „Spooks”. Media sugerowały, że chodzi o piosenkę Radiohead, którą zespół wykonał w Kopenhadze w 2006 roku.

Jonny Greenwood szybko odpowiedział portalowi pitchfork.com na Twitterze:

"

Poza tym to półprawda, nigdy nie wykonywaliśmy tego na żywo. Napisałem utwór na nowo i dałem Supergrass do zagrania. Jest dobry, ale nie za bardzo jest to rh! "

greenwood-twitter

Portale szybko zaktualizowały informacje na swoich stronach. Greenwood nadal był niezadowolony:

"

Chodzi o jeden utwór. I w zasadzie o 2/3 składu Supergrass, więc nawet poprawka nie była poprawna. "

Sprawa ze ścieżką dźwiękową do „Inherent Vice” się wyjaśniła, niestety z Radiohead – nie. Muzycy niby od połowy września siedzą w studiu nagraniowym, lecz my wciąż nie znamy żadnego świeżego kawałka.

Nowe utwory członków Radiohead

W oczekiwaniu na 9. studyjny album musimy się zadowolić solowymi dokonaniami muzyków grupy: solową płytą wokalisty Thoma Yorke’a „Tomorrow’s Modern Boxes” (do ściągnięcia z BitTorrent od 26 września 2014 roku) albo perkusisty Phila Selwaya „Weatherhouse” (premiera 7 października 2014 roku).

Wcześniej niż z następcą albumu „The King of Limbs” z 2011 roku zapoznamy się też z filmem „Inherent Vice” w reżyserii Andersona i ścieżką dźwiękową do niego, stworzoną w całości przez Jonny’ego Greenwooda.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Radiohead Jonny Greenwood