06.10.2014 12:21

Radiohead odkurza stary kawałek na potrzeby filmu?

Na soundtracku do „Inherent Vice” znalazła się piosenka „Spooks” Radiohead. To ten sam utwór, który wykonali w 2006 roku czy coś nowego z nadchodzącej płyty?

Radiohead odkurza stary kawałek na potrzeby filmu?
Jonny Greenwood, foto: still learning to use the camera, CC BY 2.0

Muzykę do najnowszego obrazu Paula Thomasa Andersona „Inherent Vice” stworzył gitarzysta Radiohead, Jonny Greenwood. Za jedną kompozycję na ścieżce dźwiękowej odpowiada cały zespół.

Utwór nosi tytuł „Spooks”. Czujni fani Radiohead od razu zaczęli zastanawiać się, czy chodzi o tę samą piosenkę, którą wykonali w Kopenhadze w 2006 roku.

Czy w „Inherent Vice” usłyszymy właśnie ten utwór w lekko odkurzonej wersji, czy może zupełnie nowy utwór? Czymkolwiek się okaże, zapewne wejdzie na najnowszą płytę grupy, następczynię „The King of Limbs” z 2011 roku.

Film z muzyką gitarzysty Radiohead

Najnowszy film Paula Thomasa Andersona jest adaptacją powieści Thomasa Pynchona, która w Polsce ukazała się pod tytułem „Wada ukryta”. Główną rolę w „Inherent Vice” zagrał Joaquin Phoenix. Światowa premiera przewidziana jest na 12 grudnia.

Gitarzysta Radiohead Jonny Greenwood stworzył również muzykę do dwóch poprzednich filmów Andersona – do „Aż poleje się krew” (2007) oraz do „Mistrza” (2012).

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Radiohead Jonny Greenwood