10.07.2017 12:19

Radiohead robi przerwę. „Zdejmiemy nasze radiowe głowy”

Członkowie Radiohead po zakończeniu trasy promującej płytę „A Moon Shaped Pool” odpoczną od działalności grupy. Jej gitarzysta stwierdził, że w najbliższym czasie muzycy zajmą się swoimi solowymi projektami.

Radiohead robi przerwę. „Zdejmiemy nasze radiowe głowy”
foto: Andy Buchanan/AFP/EAST NEWS

Zespół promuje swój dziewiąty studyjny album światową trasą koncertową, która objęła między innymi Open’er Festival w Gdyni. Kultowy brytyjski zespół rocka alternatywnego zagrał dla polskiej widowni 28 czerwca 2017. Tournee Radiohead po świecie zakończy się 19 lipca 2017 w izraelskim Tel Awiwie, a po tym występie muzycy zrobią sobie przerwę od działalności pod szyldem formacji.

O planach grupy na najbliższą przyszłość opowiedział w BBC gitarzysta Ed O’Brien. W audycji „TRNSMT” artysta zapytany o koncertowe plany na najbliższy rok, stwierdził: 

"

Zdejmiemy nasze radiowe głowy. "

Muzyk dodał, że członkowie zespołu zamierzają w najbliższym czasie zająć się projektami na własny rachunek:

"

Czas, by każdy z nas wyszedł i porobił trochę własnych rzeczy. "

Ed O’Brien szykuje na 2017 debiutancki album solowy. Wokalista i gitarzysta jego macierzystej grupy pracują natomiast nad muzyką filmową. Thom Yorke komponuje ścieżkę dźwiękową do filmu „Suspiria”, a Jonny Greenwood dostarczy muzykę aż do dwóch obrazów – „Phantom Thread” Thomasa Andersona i „You Were Never Really Here” z Joaquinem Phoenixem. Ostatnie dokonanie Radiohead, album „A Moon Shaped Pool” ukazał się 8 maja 2016.

Radiohead to jeden z najważniejszych zespołów w historii rocka alternatywnego. Uznanie dla grupy Thoma Yorke'a często okazywane jest przez fanów w osobliwej formie - niedawno na jej cześć nazwano gatunek mrówki. Od niedawna miłośnikiem muzyki Brytyjczyków jest też perkusista Metalliki, Lars Ulrich.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Radiohead