04.02.2020 12:55

Radiohead zawiesił działalność. Kiedy zespół planuje powrócić?

Perkusista Radiohead, Philip Selway ma kiepskie wieści dla wszystkich fanów zespołu. Muzycy zdecydowali zrobić sobie przerwę we współpracy. 

Radiohead
foto: Bobby Singh/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Philip Selway z Radiohead udzielił ostatnio wywiadu dla NME. Perkusista opowiedział między innymi o przyszłości zespołu. Informacje, które zdradził raczej nie spodobają się fanom formacji.

Radiohead zawiesił działalność

Muzyk został zapytany przez dziennikarza, kiedy możemy spodziewać się kolejnej płyty jego grupy. Artysta przyznał:

"

Zawsze o tym rozmawiamy, ale póki co chcemy skupić się na innych naszych projektach. Na pewno zrobimy sobie roczną przerwę od Radiohead. "

The Voice Kids 2020
The Voice Kids 2020
Przeczytaj także 14-latka zachwyciła jurorów talent show coverem Radiohead. Takiej wersji "Creep" jeszcze nie słyszeliście

Chociaż muzyk podał konkretną datę powrotu zespołu do wspólnej pracy, zapytany czy wielki reunion Radiohead nastąpi w 2021 roku, odpowiedział tajemniczo:

"

Zobaczymy. Dyskutujemy o tym. "

Radiohead swój ostatni album "A Moon Shaped Pool" wydał w 2016 roku. Grupa opublikowała ostatnio swoją dyskografię na YouTubie uzupełniając materiał o 18 godzin niepublikowanej wcześniej muzyki. Z kolei frontman formacji, Thom Yorke stworzył ścieżkę dźwiękową do horroru "Suspiria" z 2018 roku.

Zobacz też: Hacker zatrzymany za kradzież muzyki. Wśród ofiar byli m.in. Radiohead 

Tagi: Rock News Radiohead