19.11.2018 11:58

"Radomian Rhapsody" - parodia "Bohemian Rhapsody" Queen wyśmiewa Radom

Pewien polski kabaret postanowił nagrać parodię "Bohemian Rhapsody". Czy twórcy spodziewali się, że "Radomian Rhapsody" stanie się takim hitem?

Bohemian Rhapody parodia
foto: kadr z wideo

W związku z premierą filmu "Bohemian Rhapsody" melomani oszaleli i do upadłego wysłuchują utworu "Bohemian Rhapsody", dzięki czemu numer trafił po raz 3. na listę Billboardu. Siłą rzeczy powstaje obecnie dużo coverów kawałka Queen, ale ta przeróbka, którą za moment usłyszycie jest naprawdę wyjątkowa.

Radomian Rhapsody, czyli "Bohemian Rhapsody" dla mieszkańców Radomia

Radom jest miastem, z którego śmieje się spora część Polaków, żartów o Radomiu jest sporo i śmieszą każdego. Dlaczego zatem nie nagrać piosenki o tym mieście w stylu "Bohemian Rhapsody"? Pomysł brzmi absurdalnie, ale kabaret Świerszczychrząszcz zdecydował się na taki krok.

Zobacz także: Zespoły z Sosnowca, które warto znać

Do słynnej piosenki "Bohemian Rhapsody" Queen napisano tekst o smutnym mieście, jakim jest Radom:

"

Jest takie miejsce na mapie Europy,

Gdzie nie ma szczęścia,

Ludzie wpadają w kłopoty.

Patrzę na świat, bo jest tyle pięknych miejsc,

To, w którym mieszkam, zupełnie innym jest. "

Posłuchajcie zatem parodii "Bohemian Rhapsody", która podbija internet:

Film "Bohemian Rhapsody" z rekordami

Sam Brian May jest bardzo zadowolony z filmu i twierdzi nawet, że Freddiemu spodobałby się "Bohemian Rhapsody". Pierwsze opinie krytyków po obejrzeniu filmu były zgodne: Rami Malek powinien dostać Oskara za zagranie Freddiego. Również w Polsce panuje bardzo duże zainteresowanie obrazem i co za tym idzie wyprzedził nawet "Kler" w polskim box office.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Queen