07.08.2018 14:33

Rafał Ziemkiewicz skomentował konflikt między Big Cycem i TVP

Prawicowy publicysta sarkastycznie odniósł się do protestu grupy Krzysztofa Skiby przeciwko wykorzystaniu jednej z jej piosenek w programie TVP Info bez zgody muzyków. Jego wypowiedź skomentował lider Big Cyca.

Rafał Ziemkiewicz skomentował konflikt między Big Cycem i TVP
foto: STEFAN MASZEWSKI/REPORTER/EAST NEWS, Katarzyna Chmura-Cegielkowska/EAST NEWS

Wciąż trwa spór na linii Big Cyc-Telewizja Polska. Jego zarzewiem było zilustrowanie materiału na temat protestów przeciwko wprowadzanym przez PiS reformom sądownictwa utworem Big Cyca, „Jak słodko zostać świrem”.

Materiał pojawił się w satyrycznym programie „W tyle wizji” z 23 lipca 2018. Zespół uznał, że ośmieszał on protestujących i miał charakter propagandowy, co naraziło muzyków na straty wizerunkowe. Lider Big Cyca, Krzysztof Skiba zażądał od TVP przeprosin za wykorzystanie piosenki bez zgody i zadośćuczynienia w wysokości miliona złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Telewizja oświadczyła, że wykorzystała fragment utworu zgodnie z prawem, ale Skiba zapowiedział, że zespół i tak złoży w sekretariacie stacji wezwanie do zapłaty miliona na WOŚP.

Big Cyc kontra TVP. Ziemkiewicz komentuje

Działania Krzysztofa Skiby ocenił na Twitterze jeden z współgospodarzy programu „W tyle wizji”, Rafał Ziemkiewicz. Związany z prawicą publicysta i pisarz przypomniał, że frontman Big Cyca od kwietnia do listopada 2016 prowadził razem z Krzysztofem Feusettem wtorkowe wydanie audycji.

Skiba skomentował wypowiedź Ziemkiewicza na swoim profilu facebookowym. Poinformował, że wezwanie do zapłaty kwoty na rzecz WOŚP zostało już złożone. Podkreślił, że jeśli Telewizja Polska odmówi spełnienia warunków Big Cyca, sprawa trafi do sądu.

Jak sądzicie, czy sprawa rzeczywiście znajdzie finał w sądzie?

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Big Cyc Krzysztof Skiba