Rage Against The Machine ma szansę na reaktywację?

Joanna Chojnacka
07.12.2018 13:06
Rage Against The Machine ma szansę na reaktywację? Fot. Gabriel Grams/East News

Tom Morello z Rage Against The Machine udzielił obszernego wywiadu dla magazynu "Billboard". Odpowiedział między innymi na pytanie o powrót zespołu na scenę.

Ostatnia płyta studyjna Rage Against The Machine została wydana w 2000 roku. Wtedy to szeregi zespołu opuścił wokalista Zack de la Rocha, który skupił się na karierze solowej. Reszta muzyków wraz z Chrisem Cornellem stworzyli grupę Audioslave. Po 7-letniej przerwie RATM wystąpił na festiwalu Coachella i kontynuował występy na żywo aż do 2011 roku. Wtedy to muzycy związani z zespołem zaangażowali się w nowy projekt - Prophets of Rage. Od tamtej pory fani nie przestają pytać, kiedy Rage Against The Machine ponownie zagra w oryginalnym składzie. 

Rage Against The Machine ma szansę na reaktywację? 

Nadzieja na reaktywację zespołu pojawiła się kiedy grupa została nominowana do wstąpienia do Rock & Roll Hall OF Fame obok artystów takich jak Def Leppard, Janet Jackson, Radiohead czy The Cure. Tradycja przewiduje, że podczas gali nagrodzone zespoły dają wspólny występ. Dziennikarz magazynu "Billboard" zapytał gitarzystę Rage Against The Machine, Toma Morello, co stanie się, jeśli grupa wygra głosowanie.

Jak parzę na listę nominowanych to sam zagłosowałbym na większość z tych propozycji. Konkurencja jest spora, dlatego nie dyskutowaliśmy o tym, co by było, gdybyśmy faktycznie dostali to wyróżnienie.

Powrót Rage Against The Machine marzy się nie tylko fanom grupy. Perkusista zespołu, Brad Wilk przyznał w wywiadzie, że tęskni za koncertami z formacją. Powiedział, że nic nie uszczęśliwiłoby go bardziej, niż ponowne zagranie z RATM.

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.