07.03.2018 11:00

Rage Against The Machine wyda koncert na winylu z okazji Record Store Day

Tom Morello i spółka włączą się do obchodów Record Store Day. Z tej okazji przygotowują specjalne wydawnictwo.

Rage Against The Machine wyda koncert na winylu z okazji Record Store Day
foto: Neil A White/Polaris Images/East News

Record Store Day obchodzony jest co roku w jedną z kwietniowych sobót. To muzyczne święto poświęcone jest wszystkim niezależnym sklepom z płytami i przypomina o zaletach fizycznych nośników muzyki.

Niepisaną tradycją Record Store Day stało się wydawanie z tej okazji przez znanych wykonawców albumów lub singli, najczęściej na płytach analogowych. Zwykle zawierają one niepublikowany, trudno dostępny lub zupełnie nowy materiał.

W tym roku do akcji przyłączy się również Rage Against The Machine. Zespół obecnie pozostaje w stanie zawieszenia (jego trzech muzyków gra obecnie w grupie Prophets Of Rage), co nie znaczy, że nie ma czego wydawać. W archiwach RATM wciąż pozostaje wiele nagrań, szczególnie koncertowych. W ramach Record Store Day zespół opublikuje na płycie winylowej swój słynny koncert z Los Angeles w 2000 roku.

Wówczas Rage zagrał nieopodal hali Staples Center, gdzie odbywała się konferencja Partii Demokratycznej. W pobliżu obiektu zebrali się aktywiści protestujący przeciwko dwupartyjnemu systemowi politycznemu w Stanach Zjednoczonych, którzy udostępnili zespołowi miejsce do grania.

Nagranie wideo z koncertu zobaczyć można na YouTube, ale po raz pierwszy jego zapis dźwiękowy ukaże się na płycie.

Z okazji Record Store Day, który w tym roku przypada 21 kwietnia 2018 niespodziankę dla fanów przygotowuje także Led Zeppelin. Na 7-calowym singlu znajdą się wcześniej niepublikowane wersje „Rock And Roll” i „Friends”.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rage Against the Machine Rock News