Rage Against The Machine wyda koncertowe DVD

Robert Skowronski
18.08.2015 08:18
Rage Against The Machine wyda koncertowe DVD Fot. kadr z wideo

W dalszym ciągu nie ma słuchu o nowym materiale Rage Against The Machine, ale przynajmniej otrzymamy koncert grupy wydany na DVD i Blu-ray.

Mowa o występie zarejestrowanym 6 czerwca 2010 roku w londyńskim Finsbury Park. Wydawnictwo trafi do sprzedaży 16 października 2015, a znajdziemy na nim przekrój najbardziej rozpoznawalnych numerów grupy plus jeden cover - „White Riot” z repertuaru The Clash.

Oczywiście w setliście nie mogło zabraknąć „Killing In The Name”. Przekonajcie się jak ten numer zabrzmiał na żywo w Finsbury Park:

Jak doszło do tego występu zespołu w stolicy Wielkiej Brytanii. Wszystko sięga Bożego Narodzenia 2009 roku - dokładnie daty 17 grudnia. Jon Morter i jego żona Tracy będąc przeciwnymi trendowi, że to z reguły zwycięzcy wyspiarskiej edycji programu „X-Factor” zdobywają pierwsze miejsce na świątecznej brytyjskiej liście przebojów, postanowili zgłosić swojego kandydata. Był nim zespół Rage Against The Machine, który wsparł kampanię zainicjowaną przez małżeństwo.

Po tym jak grupie udało się wylądować na pierwszym miejscu i zagrać „Killing In The Name” w studiu BBC, Zack de la Rocha obiecał, że grupa w zamian za całą akcję zagra darmowy koncert w Wielkiej Brytanii. Stało się!

Przedstawiamy Wam okładkę „Live At Finsbury Park” i spis utworów z tego koncertu:

ratm-cover

Setlista:

 1. Testify
 2. Bombtrack
 3. People Of The Sun
 4. Know Your Enemy
 5. Bulls On Parade
 6. Township Rebellion
 7. Bullet In The Head
 8. White Riot
 9. Guerrilla Radio
 10. Sleep Now In The Fire
 11. Freedom
 12. Killing In The Name

Czekacie na koncertowe DVD od Rage Against The Machine?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.