19.10.2015 16:51

„Raining Blood” Slayera w babskiej wersji

Kobietę można porównać do drzemiącego wulkanu - nigdy nie wiadomo, kiedy wybuchnie. Jak brzmi trashmetalowy hymn w interpretacji tajemniczej wokalistki? Bardzo kobieco... czyli zmiennie.

„Raining Blood” Slayera w babskiej wersji
foto: kadr z wideo

Śpiewać każdy może, wykonywać covery również, choć to trudna sztuka, szczególnie jeśli na warsztat wybiera się kawałki z zupełnie innej półki muzycznej i które już mają pewien status w muzycznym świecie. Takiego wyzwania podjęła się Natalie Prass, która wykonała „Raining Blood” Slayera w swojej własnej interpretacji.

Artystka wystąpiła w The A.V. Club w ramach programu Undervover, gdzie zaproszeni artyści wybierają z listy jeden utwór, który chcą zagrać. Podczas ówczesnego, szóstego sezonu programu goście mieli do wyboru kawałki m.in. Oasis, The Velvet Underground, Europe czy Paul McCartney. Poszczególne utwory, gdy zostaną wykonane, wykreślane są z listy, więc kolejni muzycy mają coraz mniejszy wybór. Takim sposobem Natalie Prass wybrała kawałek Slayera z 1986 roku. 

Jak zabrzmiał thrashmetalowy kawałek w wykonaniu tej amerykańskiej wokalistki? Wraz z rozpoczęciem utworu, artystka opuściła w dół bujną czuprynę, zaczęła się wczuwać i dała się porwać emocjom. Gdyby nie charakterystyczny motyw gitarowy, niewtajemniczony słuchacz nie domyśliłby się, że to kawałek Slayera. Momentami brzmi jak kołysanka, zaś potem wycie Natalie budzi słuchacza ze słodkiego, psychodelicznego snu. Dziwne? Kobieta zmienną jest i lubi eksperymentować. 

Posłuchajcie sami, jak brzmi Slayer w wykonaniu wokalistki:

Wersja Natalie nie jest jedyną „nietypową” interpretacją tego utworu. Kawałek doczekał się również pierdmetalowej wersji. Różnie bywa z tymi coverami, czasami podróbka jest lepsza od oryginału, jak w przypadku piosenki ,,Chandelier”, czasami też dziwaczne wersje coverów są naprawdę szokujące. Tworzyć covery nie boją się najwięksi, którzy sięgają po repertuar takich znanych kapel, jak Metallica. Chcieć, to móc!

Jak Wam się podoba cover „Raining Blood”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Slayer