17.01.2019 14:05

Rammstein: Nowy materiał nie brzmi wściekle i tak "sterylnie" jak wcześniejsze płyty

Gitarzyści grupy Rammstein wyznali, że nowa płyta będzie zupełnie inna niż wcześniejsze dokonania zespołu. Czego należy się spodziewać?

Rammstein: Nowy materiał nie brzmi wściekle i tak "sterylnie" jak wcześniejsze płyty
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Zespół kazał fanom czekać dość długo na swój nowy materiał, bo ostatnia płyta "Liebe Ist Für Alle Da" ukazała się w 2009. Miksowanie nowych kawałków rozpoczęło się w grudniu 2018, zaś wydanie płyty planowane jest na kwiecień 2019, czyli przed rozpoczęciem stadionowej trasy koncertowej po Europie.

Gitarzyści grupy Rammstein o nowej płycie

Jaki będzie nowy album Rammsteina? W wywiadzie z Guitar World Paul Landers oraz Richard Kruspe opowiedzieli co nieco na temat tego, co nas czeka wraz z premierą płyty. Ich słowa wydają się być zaskakujące, bo muzycy twierdzą, że tym razem muzyka Rammsteina brzmi "bardziej ludzko". Landers wyznał, że tym razem piosenki nie brzmią tak "sterylnie":

"

Materiał ma w sobie sporo życia i energii, nie jest taka wściekła. Chodzi bardziej o muzykę, to coś nowego dla Rammsteina. Można nawet powiedzieć, że słuchanie takiej muzyki jest po prostu przyjemne. "

Okazuje się, że Rammstein tym razem podszedł zupełnie inaczej do nowego materiału:

"

Naprawdę chcieliśmy, bu muzyka brzmiała cieplej i odnosiło się wrażenie, że gramy razem. Każdy może teraz tworzyć muzykę na komputerze w domu. Możesz wszystko sobie zaprogramować i mieć fajne programy do perkusji, a brzmienie jest naprawdę dobre na karcie dźwiękowej w domu. To jest ok, ale naszym celem było stworzenie czegoś, co nigdy byś nie osiągnął w domu. Chcieliśmy, by było słychać, że na instrumentach grają ludzie. "

Richard Kruspe podkreślił, że fani nie muszą obawiać się zmian, bo oczywiście na płycie słychać charakterystyczne elementy twórczości Rammsteina:

"

To nadal my, ale tym razem eksperymentowaliśmy z różnymi harmoniami i strukturą piosenek. Odnoszę wrażenie, że stworzyliśmy świetny materiał, o którym nie sądziłem, że może stać się częścią Rammsteina. "

Rammstein zagra koncert w Polsce w 2019

Polscy fani grupy już niedługo będą mogli podziwiać muzyków na scenie. Rammstein zagra 24 lipca 2019 na stadionie Śląskim w Chorzowie. Ostatnia wizyta kapeli odbyła się w 2016 roku na festiwalu Capital of Rock we Wrocławiu.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Rammstein