24.06.2016 11:15

Rammstein chwali się koncertową formą

Berliński sekstet opublikował na swoim kanale na YouTubie nagrania z festiwali Download i Hellfest. Zobaczcie m.in. profesjonalną rejestrację nowego kawałka „Ramm4”.

Rammstein chwali się koncertową formą
foto: Reynaud Julien / APS-Medias / ABACA / East News

Wszyscy czekamy z niecierpliwością, aż Niemcy pokażą wreszcie światu nowe pełnowymiarowe dzieło. W październiku 2016 roku minie aż siedem lat od ostatniego albumu, „Liebe ist für alle da”. Oczywiście od tego czasu ukazały się choćby krążki Emigrate Richarda Kruspe czy „Skills in Pills” Lindemanna, a nawet koncertówka „Rammstein In Amerika”. Fanom to jednak wcale nie wystarcza...

Aby nieco złagodzić ich głód, w trakcie włoskiego festiwalu Gods Of Metal 2016 grupa zaprezentowała pierwsze od lat premierowe nagranie pt. „Ramm4”. Kawałek okazał się bardzo autotematyczną kompozycją nawiązującą do przebojów sprzed lat za sprawą przewrotnego tekstu, w którym padały cytaty z całego dorobku Rammsteina. Podobny patent zastosował wcześniej m.in. Megadeth w swoim „Victory”.

Teraz możemy zapoznać się z tym numerem w profesjonalnej rejestracji z festiwalu Hellfest 2016:

To nie jedyne koncertowe nagranie, jakim podzielił się na swoim oficjalnym kanale Rammstein. Do fanów trafiły również „Reise, Reise” i „Du Riechst So Gut” wykonane na tej samej francuskiej imprezie. Występy Niemców od lat należą do najbardziej zapierających dech w piersiach rockowych widowisk, na których nie brakuje ognia, laserów i specyficznych rekwizytów oraz wymyślnych scenografii. Wszystko to można zobaczyć na wideo poniżej.

Zespół kontynuuje szturm po europejskich scenach i w lipcu 2016 roku zagra m.in. 3 koncerty w Berlinie, odwiedzi też ponownie Stany Zjednoczone. Dla nas jednak najważniejszy w obecnej rozpisce jest zdecydowanie Wrocław - Rammstein zagra w mieście Lecha Janerki obok Limp Bizkit i Bullet For My Valentine 27 sierpnia 2016 roku.

O obecnej formie grupy możemy się również przekonać z efektownego wykonania „Mein Herz brennt” na brytyjskim Download Festival 2016:

Materiały z trasy trafiają też regularnie na Instagram zespołu:

To nam na razie musi wystarczyć w oczekiwaniu na nowe premierowe kompozycje Rammsteina, które - mamy nadzieję - są już na ostatniej prostej, by do nas trafić. W końcu w październiku 2015 roku widzieliśmy już muzyków w studiu, wiemy więc, że nad czymś z pewnością pracują. Obyśmy to usłyszeli jak najszybciej!

Wybieracie się do Wrocławia na koncert Rammsteina?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Rammstein