Rammstein dla (nie)grzecznych dzieci

Aleksandra Degórska
22.03.2016 14:25
Rammstein dla (nie)grzecznych dzieci Fot. kadr z wideo

Kołysanka dla urwisów od niemieckiej kapeli? Kolorowe sny gwarantowane!

Nie od dziś wiadomo, że ludzi ciekawi to, co zakazane, niebezpieczne i odmienne. Rammstein postanowił śpiewać właśnie o tym, co nas fascynuje i jednocześnie obrzydza. Dodając do tego tekst w niezbyt melodyjnym języku niemieckim, ostre gitary i oprawę wizualną, która ocieka krwią, seksem i oślepia ogniem, otrzymujemy wybuchową mieszaninę, która uzależnia. 

Czy więc taka muzyka nadaje się dla dzieci? Nie od dziś wiadomo, że pociechy nie są wcale takie słodkie jak by się mogło wydawać, bowiem gdy rodziców nie ma w domu biorą instrumenty i zaczynają grać repertuar, który niekoniecznie pasuje do ich grzecznego wizerunku. Mroczne dzieciaki z Children Medieval Band grają numery Rammsteina, jak chociażby „Sonne” i wychodzi im to rzeczywiście całkiem nieźle.

Jak się okazuje, twórczość niemieckiej kapeli świetnie się sprawdzi również jako... kołysanka. Oczywiście nie mówimy tutaj o oryginalnych wersjach, gdzie wokalista śpiewa o tłustej starej rosyjskiej prostytutce z Moskwy, która zrobi wszystko za pieniądze.

Twinkle Twinkle Little Rock Star to projekt, który zamienia słynne numery na kołysankowe wersje i tym sposobem również Rammstein doczekał się łagodnych aranżacji, które można włączyć dziecku na dobranoc.

Posłuchajcie, jak w takiej wersji prezentuje się numer „Du Hast”:

Trzeba przyznać, że taka interpretacja utworu znacznie różni się od oryginału i z dynamicznej kompozycji zamieniła się na słodką balladę.

Twinkle Twinkle Little Rock Star wydał całą płytę z kompozycjami Rammsteina. Jakie utwory znalazły się na tym krążku?

Tracklista:

  1. Du Hast
  2. Feuer Frei
  3. Amerika
  4. Sonne
  5. Ich Will
  6. Engel
  7. Mein Teil
  8. Rosenrot

Jeśli takie usypiające wersje przypadły Wam do gustu, to polecamy również repertuar Queens of The Stone Age, Joy Division, Faith No More czy Megadeth w balladowej odsłonie.

Co tymczasem słychać u Rammsteina? W październiku 2015 roku zespół wszedł do studia nagraniowego, ale jak na razie nie mamy żadnych wieści na ten temat. Tak więc oczekiwanie na nowy materiał możemy sobie osłodzić coverami Rammsteina, z czego polecamy „Du Hast” w wykonaniu... żydowskim czy „Ich Will” w wiejskiej interpretacji.

Jak Wam się podoba „Du Hast” w wersji kołysankowej?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.