Rammstein opublikował wideo z przygotowań sceny na koncert. Stąd ogromne ceny biletów?

02.03.2020 10:52
Rammstein opublikował wideo z przygotowań sceny na koncert. Stąd ogromne ceny biletów? Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Grupa Rammstein podzieliła się z fanami nagraniem z budowania sceny, z którą występuje na stadionach. Ogrom pracy przy produkcji jest imponujący.

Zespół Rammstein po wydaniu ostatniego albumu studyjnego zdecydował się na pierwszą w historii stadionową trasę koncertową. Muzycy przygotowali dla fanów spektakularne show, które nie może się równać z żadnymi ich poprzednimi występami. Artyści dostosowali swoje pomysły do największych możliwych scen na świecie, co nie jest łatwym zadaniem.

Rammstein opublikował wideo z przygotowań stadionowej sceny

Nie każdy uczestnik koncertu zdaje sobie sprawę, że takie kapele jak Rammstein czy KISS potrzebują czasem kilkudziesięciu ciężarówek, aby przewieźć scenę z punktu do punktu. Dodatkowo muzycy muszą zatrudnić kilkusetosobową ekipę, która sprawnie połączy sprzętową układankę w całość. Rozłożenie i złożenie wszystkich elementów często trwa kilkanaście godzin, dlatego artyści muszą mieć przygotowanych kilka zestawów, które jeżdżą z nimi po świecie. Transport, naprawa i ekipa sporo kosztuje, odzwierciedlenie tych inwestycji widzimy także w cenach biletów.

Przeczytaj także

Grupa Rammstein zaprezentowała na swoim YouTubie skomplikowany proces budowania ich sceny na jednym ze stadionów. Fani krok po kroku mogą zobaczyć tutaj, ile wysiłku i pracy kosztuje droga, którą trzeba przebyć, aby stworzyć efekt końcowy, który widzimy bawiąc się pod sceną słuchając ulubionych numerów.

Rammstein na koncercie w Polsce w 2020 roku

Grupa Rammstein po udanym koncercie w Chorzowie ogłosił kolejny koncert w Polsce. Muzycy wrócą do naszego kraju 17 lipca 2020 roku. Kapela zagra w Warszawie na Stadionie Narodowym. Artyści nadal promują swój ostatni album z 2019 roku zatytułowany po prostu "Rammstein". 

Zobacz też: Ekscentryczny Rosjanin zaśpiewał "Ausländer" Rammsteina w talent show. Jury było zachwycone [WIDEO]

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.