02.03.2020 10:52

Rammstein opublikował wideo z przygotowań sceny na koncert. Stąd ogromne ceny biletów?

Grupa Rammstein podzieliła się z fanami nagraniem z budowania sceny, z którą występuje na stadionach. Ogrom pracy przy produkcji jest imponujący.

Rammstein
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Zespół Rammstein po wydaniu ostatniego albumu studyjnego zdecydował się na pierwszą w historii stadionową trasę koncertową. Muzycy przygotowali dla fanów spektakularne show, które nie może się równać z żadnymi ich poprzednimi występami. Artyści dostosowali swoje pomysły do największych możliwych scen na świecie, co nie jest łatwym zadaniem.

Rammstein opublikował wideo z przygotowań stadionowej sceny

Nie każdy uczestnik koncertu zdaje sobie sprawę, że takie kapele jak Rammstein czy KISS potrzebują czasem kilkudziesięciu ciężarówek, aby przewieźć scenę z punktu do punktu. Dodatkowo muzycy muszą zatrudnić kilkusetosobową ekipę, która sprawnie połączy sprzętową układankę w całość. Rozłożenie i złożenie wszystkich elementów często trwa kilkanaście godzin, dlatego artyści muszą mieć przygotowanych kilka zestawów, które jeżdżą z nimi po świecie. Transport, naprawa i ekipa sporo kosztuje, odzwierciedlenie tych inwestycji widzimy także w cenach biletów.

Klip Lindemanna "Platz Eins"
Klip Lindemanna "Platz Eins"
Przeczytaj także Rosyjskie aktorki porno z klipu Lindemanna dostają pogróżki: Chcą nas zabić

Grupa Rammstein zaprezentowała na swoim YouTubie skomplikowany proces budowania ich sceny na jednym ze stadionów. Fani krok po kroku mogą zobaczyć tutaj, ile wysiłku i pracy kosztuje droga, którą trzeba przebyć, aby stworzyć efekt końcowy, który widzimy bawiąc się pod sceną słuchając ulubionych numerów.

Rammstein na koncercie w Polsce w 2020 roku

Grupa Rammstein po udanym koncercie w Chorzowie ogłosił kolejny koncert w Polsce. Muzycy wrócą do naszego kraju 17 lipca 2020 roku. Kapela zagra w Warszawie na Stadionie Narodowym. Artyści nadal promują swój ostatni album z 2019 roku zatytułowany po prostu "Rammstein". 

Dla spektakularnego show warto zapłacić więcej za bilet?

Zobacz też: Ekscentryczny Rosjanin zaśpiewał "Ausländer" Rammsteina w talent show. Jury było zachwycone [WIDEO]

Tagi: Rock News Rammstein