03.01.2019 10:56

Rammstein opublikuje 5 klipów promujących nowy album

Poznajemy coraz więcej szczegółów dotyczących nowej płyty grupy Rammstein. Fani na pewno już zacierają ręce.

Rammstein
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Rammstein kończy prace nad długo wyczekiwaną płytą studyjną, która stanie się następcą płyty "Liebe Ist Für Alle Da" z 2009 roku. Nowy album ma ukazać się w kwietniu 2019 i za miks w Los Angeles wziął się Rick Costey. Producent dotychczas współpracował m.in.z  Muse, Rage Against the Machine czy Franz Ferdinand.

Rammstein opublikuje 5 teledysków

Richard Kruspe obecnie udziela sporo wywiadów, bowiem promuje najnowszy album swojego solowego projektu Emigrate. Przy okazji rozmów z dziennikarzami zdradza sporo szczegółów na temat planów Rammsteina - wyznał chociażby, że miksowanie nowego materiału zacznie się w grudniu 2018. Podczas wywiadu z Kerrang! gitarzysta podał, ile nowych teledysków możemy się spodziewać wiosną 2019:

"

Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieć tym razem 5 teledysków. Jestem bardzo zadowolony z tego albumu, ale oczywiście kilka rzeczy jeszcze może się zmienić. "

Rammstein słynie z kontrowersyjnych i ciekawych klipów, zatem ilość aż 5 nowych klipów zadowoli niejednego fana. W oczekiwaniu na materiał od kapeli można sięgnąć nie tylko po najnowszą płytę Emigrate "A Milion Degrees", ale również po singiel Tilla Lindemanna. Kawałek "Mathematik" powstał we współpracy z raperem Haftbefehl, zaś za klip odpowiada Zoran "Zoki" Bihac, który współpracował już wcześniej z Lindemannem.  

Rammstein zagra koncert w Polsce w 2019

Nowa płyta Rammsteina pojawi się tuż przed rozpoczęciem stadionowej trasy zespołu, w ramach której grupa odwiedzi również nasz kraj. Rammstein zagra koncert 24 lipca 2019 na stadionie Śląskim w Chorzowie. Ostatni raz kapela wystąpiła w Polce w 2016 roku w ramach festiwalu Capital of Rock we Wrocławiu.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Rammstein