07.12.2018 13:49

Rammstein pobił rekord na Spotify

Grupa Rammstein dołączyła do elitarnego grona, w którym znajdują się takie kapele, jak m.in. Metallica czy The Beatles.

Rammstein
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Spotify podsumował rok 2018 i okazało się, że najpopularniejszym artystą jest Drake. Rock umarł? Na szczytach list znajdują się artyści hip-hopowi, ale to wcale nie oznacza, że rockowi twórcy mają puste konta bankowe. Szczególnie jeśli grasz w takiej kapeli, jak Rammstein.

Rammstein pobił rekord na Spotify

Zespół ma spore powody do radości. Jak podają niemieckie media, zespół pobił magiczną granicę miliarda odtworzeń na Spotify. Co za tym idzie Rammstein dostał się do elitarnego grona, w którym już są Metallica, The Beatles czy The Rolling Stones. Aż strach pomyśleć, co będzie się działo, gdy w końcu Rammstein wyda nową płytę w 2019. Zapewne liczba odtworzeń znacznie wzrośnie.

Rekord na Spotify to nie jedyne osiągnięcie zespołu w 2018 roku. Na początku listopada 2018 jednego dnia sprzedali ponad milion biletów na europejskie koncerty. Gitarzysta grupy, Richard Kruspe, zdaje sobie sprawę, że nadchodząca stadionowa trasa koncertowa to duże przedsięwzięcie i martwi się, żeby wszystko poszło zgodnie z planem. Rammstein jest perfekcyjną machiną koncertową, zatem można być pewnym, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik.

Rammstein zagra koncert w Polsce w 2019 roku

Rammstein odwiedzi również w przyszłym roku Polskę i zagra koncert 24 lipca 2019 na stadionie Śląskim w Chorzowie. Zespół będzie promować swoje najnowsze dzieło - płyta Rammsteina ma ukazać się wiosną 2019. Album stanie się następcą "Liebe Ist Für Alle Da" z 2009 roku. 

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Rammstein