01.07.2019 12:00

Rammstein pokazał, jak powstawał klip do utworu "Radio" [WIDEO]

Na oficjalnym profilu Rammstein na YouTubie pojawił się film, na którym muzycy zaprezentowali, jak powstawał klip do "Radio".

Rammstein
foto: 0070141/Reporter

Zespół Rammstein, na którego nowy album fani musieli czekać aż 10 lat, obiecał nagranie pięciu teledysków promujących ich najnowsze wydawnictwo. Jednym z nich jest klip do utworu "Radio". Czarno-biały teledysk ukazał się 17 maja 2019 roku. Obraz nawiązuje do legendy muzyki elektronicznej - Kraftwerk i wzbudził spore kontrowersje. Muzycy umieścili w klipie między innymi scenę, w której słuchacze tytułowego radia wariują, odcinają innym uszy i uprawiają seks z odbiornikiem radiowym.

Rammstein: W jaki sposób powstawał klip do "Radio"?

Rammstein podzielił się z fanami ponad ośmiominutowym filmem, na którym zdradzili, jak powstawał klip do "Radio". Materiał zza kulis pojawił się na oficjalnym kanale zespołu na YouTubie:

Na nagraniu widzimy pracę muzyków, reżysera, aktorów i operatorów. Możemy zobaczyć także świat z "Radio" w kolorowej wersji. 

Covery Rammsteina
Covery Rammsteina
Przeczytaj także YouTuber zaśpiewał 80 utworów Rammsteina w 8 minut

Rammstein na dwóch koncertach w Polsce

Grupa Rammstein już wkrótce pojawi się na Stadionie Śląskim w Chorzowie 24 lipca 2019 roku. Chociaż występ jeszcze się nie odbył, zespół ogłosił kolejny koncert w naszym kraju. W 2020 roku Rammstein wróci do Polski, tym razem zagra 17 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie. Bilety trafią do sprzedaży 5 lipca 2019 o 11:00 wyłącznie na eventim.com/rammstein. Członkowie fanklubu Rammstein „LIFAD” będą mogli zakupić bilet od 3 lipca 2019 do 4 lipca 2019 do godziny 11:00.

Zobacz też: Till Lindemann z Rammstein oskarżony o napaść w niemieckim barze

Tagi: Rock News Rammstein