Rammstein pokazał czarno-biały klip do singla "Radio"

26.04.2019 11:04
Rammstein pokazał czarno-biały klip do singla "Radio" Fot. kadr z wideo

Zespół postanowił złożyć hołd kapeli Kraftwerk. Zobaczcie, jak prezentuje się najnowszy teledysk od Rammsteina.

Nowy album Rammsteina ukaże się 17 maja 2019 roku i fani kapeli po przesłuchaniu krótkich fragmentów piosenek już zacierają ręce, bo materiał prezentuje się naprawdę obiecująco. Co więcej Rammsteina zamierza wydać w sumie 5 teledysków. Na pierwszy ogień poszedł "Deutschland", gdzie w klipie kontrowersyjnie pokazano historię Niemiec. Na drugi singiel wybrano "Radio".

Rammstein pokazał klip do singla "Radio"

Już w krótkiej zapowiedzi klipu do "Radio" można było usłyszeć nawiązania do twórczości Kraftwerk - legendy muzyki elektronicznej. Również muzycznie Rammsteina postanowił mocno zainspirować się elektronicznymi brzmieniami grupy.

Premiera teledysku odbyła się dzień wcześniej, 25 kwietnia 2019 w Berlinie. Klip bez dźwięku został wyświetlony tuż przed 21:00 na ścianie w berlińskim Mitte. W czarno-białym klipie muzycy występują na antenie i ich piosenka dociera do wielu słuchaczy radiowych. Utwór powoduje, że ludzie wariują - uprawiają seks z odbiornikiem radiowym, odcinają ludziom uszy czy karmią piersią radio.

Przeczytaj także

Posłuchajcie, jak prezentuje się najnowszy kawałek Rammsteina "Radio". Czy ten riff nie przypomina Wam motywu z piosenki Agnieszki Chylińskiej "Winna"? :)

Przeczytaj także

Rammstein zagra koncert w Polsce w 2019

Wydanie nowego albumu jest bardzo dobrym pretekstem do tego, by wybrać się w tournée. Zespół zapowiedział stadionową trasę koncertową, w ramach której odwiedzi również Polskę. Rammstein zagra 24 lipca 2019 na stadionie Śląskim w Chorzowie.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.