26.04.2019 11:04

Rammstein pokazał czarno-biały klip do singla "Radio"

Zespół postanowił złożyć hołd kapeli Kraftwerk. Zobaczcie, jak prezentuje się najnowszy teledysk od Rammsteina.

Rammstein z klipem Radio
foto: kadr z wideo

Nowy album Rammsteina ukaże się 17 maja 2019 roku i fani kapeli po przesłuchaniu krótkich fragmentów piosenek już zacierają ręce, bo materiał prezentuje się naprawdę obiecująco. Co więcej Rammsteina zamierza wydać w sumie 5 teledysków. Na pierwszy ogień poszedł "Deutschland", gdzie w klipie kontrowersyjnie pokazano historię Niemiec. Na drugi singiel wybrano "Radio".

Rammstein pokazał klip do singla "Radio"

Już w krótkiej zapowiedzi klipu do "Radio" można było usłyszeć nawiązania do twórczości Kraftwerk - legendy muzyki elektronicznej. Również muzycznie Rammsteina postanowił mocno zainspirować się elektronicznymi brzmieniami grupy.

Premiera teledysku odbyła się dzień wcześniej, 25 kwietnia 2019 w Berlinie. Klip bez dźwięku został wyświetlony tuż przed 21:00 na ścianie w berlińskim Mitte. W czarno-białym klipie muzycy występują na antenie i ich piosenka dociera do wielu słuchaczy radiowych. Utwór powoduje, że ludzie wariują - uprawiają seks z odbiornikiem radiowym, odcinają ludziom uszy czy karmią piersią radio.

Rammstein Deutschland
Rammstein Deutschland
Przeczytaj także Rammstein z singlem "Deutschland". O czym opowiada tekst utworu? [POLSKIE TŁUMACZENIE]

Posłuchajcie, jak prezentuje się najnowszy kawałek Rammsteina "Radio". Czy ten riff nie przypomina Wam motywu z piosenki Agnieszki Chylińskiej "Winna"? :)

Rammstein kontrowersyjne klipy
Rammstein kontrowersyjne klipy
Przeczytaj także Porno, kanibalizm i zbrodnie, czyli 5 najbardziej kontrowersyjnych klipów Rammsteina

Rammstein zagra koncert w Polsce w 2019

Wydanie nowego albumu jest bardzo dobrym pretekstem do tego, by wybrać się w tournée. Zespół zapowiedział stadionową trasę koncertową, w ramach której odwiedzi również Polskę. Rammstein zagra 24 lipca 2019 na stadionie Śląskim w Chorzowie.

Jak oceniasz klip Rammsteina do singla "Radio"?

Tagi: Rock News Rammstein