04.11.2015 15:17

Rammstein pokazał zwiastun luksusowego boxu

Jeśli dotychczasowe zapowiedzi nie przekonały Was wystarczająco do ekskluzywnego wydawnictwa Niemców, nowe wideo od zespołu ma szansę zmienić ten stan rzeczy.

Rammstein pokazał zwiastun luksusowego boxu
foto: materiały prasowe

Jak już informowaliśmy, Rammstein postanowił hucznie uczcić swoje 21. urodziny. Limitowana edycja zestawu wszystkich dotychczasowych płyt w dorobku zespołu ukaże się 4 grudnia 2015 roku. „XXI” to kompleksowe podejście do twórczości Tilla Lindemanna i spółki w nowym, winylowym wydaniu.

Zespół pokazywał już wizualizację gotowego wydawnictwa - teraz zobaczyliśmy je w pełnej okazałości na nowej, filmowej zapowiedzi. W zwiastunie przedstawiono po kolei zawartość każdej z kopert: możemy się dokładnie przyjrzeć ogromnym książeczkom i etykietom na płytach winylowych. Taka prezentacja przekonuje, że Niemcy zadbali o swój box w najdrobniejszych detalach.

Przypomnijmy, że w skład „XXI” wejdą dotychczasowe płyty studyjne Rammsteina: od „Herzeleid” po „Liebe ist für alle da”. Aż cztery albumy z tego zestawu - „Herzeleid”, „Sehnsucht”, „Reise, Reise” i „Rosenrot” - trafią na winyle po raz pierwszy. Wszystkie krążki przeszły ponowny mastering z myślą o nowym nośniku pod okiem stałych współpracowników zespołu: Jacoba Hellnera oraz Svante Forsbacka. Dodatkową gratką jest płyta „Raritäten”, na której znalazły się mniej znane utwory z singli i specjalnych edycji albumów.

Jedyną rzeczą, która może stanąć na przeszkodzie fanom Rammsteina, jest cena tego wydawnictwa, którą ustalono w Polsce na 1259 zł.

Komu niestraszny taki wydatek?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Rammstein