18.06.2015 08:04

Rammstein powróci w 2017 roku?

Nie można powiedzieć, aby zespół należał do cichych grup, a jednak zamilkł na cztery lata. To właśnie wtedy ukazała się ostatnia sygnowana jego nazwą płyta. Powinno się to zmienić w 2017 roku.

Rammstein powróci w 2017 roku?
foto: 0070141/Reporter/East News

Till Lindemann prężnie działa ze swoim solowym projektem i albumem, z którego poznaliśmy m.in. utwór i teledysk do „Praise Abort”. Tymczasem ostatnim wydawnictwem Rammstein jest koncertowa płyta z 2011 roku, zaś ostatnim studyjnym krążkiem grupy jest starszy o kolejne dwa lata „Liebe ist für alle da”.

Richard Z. Kruspe, gitarzysta niemieckiej formacji, narzekał, że nagrywanie z kolegami z zespołu nie sprawia mu już przyjemności. Chyba jednak przełamał swoją niechęć, bo jak mówi Peter Tagtgren z solowego projektu Tilla Lindemanna, wokalista wraca do swojej macierzystej grupy, by nagrywać:

"

Rammstein wraz z Tillem wracają do siebie we wrześniu 2015 roku, by rozpocząć proces pre-produkcji nowego materiału. Zwykle zajmuje im to dwa lata od początku, aż do ukończenia płyty. "

Poznaliśmy już prawie całą płytę projektu Lindemann, z którego wokalista nie ma zamiaru rezygnować, bez względu na plany wydawnicze Rammstein. Tagtgren ma już też pomysły na nowe utwory:

"

Sądzę, że będziemy dalej komponować. Na dany moment mam całe mnóstwo pomysłów na muzykę tego zespołu. "

Czekacie na powrót Rammstein w 2017 roku?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Rammstein