16.04.2018 15:06

Rammstein rozpoczął pracę nad nową płytą

Zespół udostępnił na swoim Facebooku galerie zdjęć, które przedstawiają zespół ciężko pracujący nad nowym wydawnictwem, którym (mamy nadzieję) będzie nowy pełnoprawny album niemieckich tytanów.

Till Lindemann (Rammstein)
foto: kadr z wideo

Studyjną dyskografię Rammsteina zamyka wydany w 2009 roku album „Liebe ist für alle da”. Od tamtego wydawnictwa minęło już prawie 9 lat. Panowie wydali co prawda w między czasie utwory „Mein Land” (do którego powstał nawet teledysk), a także „Rammvier”, którym zespół otwierał swoje koncerty w trakcie letnich koncertów festiwalowych w 2016 roku. 

Do czasu - 14 kwietnia 2018 roku na oficjalnym profilu Rammsteina na Facebooku pojawiły się zdjęcia ze studia opatrzone krótkim podpisem „praca wre”. Na fotkach widzimy perkusistę zespołu, Christopha Schneidera, basistę Olivera Riedela, a także producentów płyty i... grubego brązowego labradora:

Rammstein z nowym albumem

Ostatnim wydawnictwem zespołu, jest wydany w 2017 roku album koncertowy „Rammstein: Paris”, którego recenzje możecie przeczytać na naszym portalu. Przy okazji premiery płyty pytano o studyjne dokonania kapeli. Richard Kruspe opowiadał, że wchodzenie do studia jest dla muzyków bardzo stresującym doświadczeniem:

"

Byłem bardzo sceptyczny, jeśli chodzi o powrót Rammsteina do studia. Ostatnio nieomal się rozpadliśmy podczas nagrywania płyty. Zawsze było ono bardzo, bardzo stresujące i bolesne. Przechodząc przez nie, bardzo się denerwowałem. Ale udało nam się zawrzeć umowę. Powiedzieliśmy sobie, że chcemy wrócić do studia i nagrać może z pięć piosenek, ale bez żadnego ciśnienia.

Zaczęliśmy jakieś dwa lata temu, po prostu od grania z chłopakami. Z jakiegoś powodu to było bardzo naturalne i świetnie się bawiliśmy. Od tego czasu stworzyliśmy około 28 pomysłów – nie nazwałbym ich piosenkami. Jakoś zdołaliśmy wrócić do tego, co było w początkach Rammsteina, gdy byliśmy bardzo entuzjastycznie nastawieni do pisania. Wcześniej tak nie było. "

Na razie niestety nie wiadomo na temat nowego krążka Rammstein nic, ale być może jeszcze w 2018 roku usłyszymy nowe utwory niemieckiego zespołu.

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News Rammstein