25.07.2019 09:59

Rammstein wsparł społeczność LGBT+ na koncercie w Polsce

Podczas ostatniego koncertu Rammsteina w Polsce, muzycy wsparli społeczność LGBT+, co zostało bardzo pozytywnie odebrane przez publiczność.

Rammstein 2019
fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

24 lipca 2019 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie wystąpił zespół Rammstein. Niemiecka metalowa grupa jest znana nie tylko ze swojej twórczości, ale także z kontrowersji. Można było się zatem spodziewać, że po koncercie w Polsce głośno będzie o tym, co członkowie zespołu pokazali na scenie tym razem. Nikt jednak nie podejrzewał, że ukaże się gest w stronę społeczności LGBT+.

Rammstein z tęczową flagą na koncercie w Polsce

Do takiej sceny doszło pomiędzy utworami "Engel" i "Ausländer". Muzycy siedzieli w pontonie, który dryfował ponad głowami fanów. To element koncertów Rammsteina. Artyści postanowili jednak nieco urozmaicić swój koncert. Muzycy wymachiwali polską, biało-czerwoną flagą na zmianę z tęczową, która jest symbolem ruchu LGBT+.

Rammstein
Rammstein
Przeczytaj także Rammstein w Polsce: Płonące niemowlę i ognista apokalipsa [RELACJA + ZDJĘCIA]

20 lipca 2019 roku w Białymstoku doszło zamieszek podczas Marszu Równości. Gest, który wykonał Rammstein nie mógł zatem przejść bez echa i był nawiązaniem do wydarzeń z soboty. Trzeba przyznać, że gest, który wykonał Rammstein był miłym zaskoczeniem, a publiczność zareagowała entuzjastycznie.

Na koncercie nie zabrakło także chodzącego po bieżni klawiszowca, Flake'a gotowanego w wielkim garze podczas "Mein Teil" i innych atrakcji.

Zobacz także: Znamy datę koncertu Rammsteina w Polsce w 2020 roku

Tagi: Rammstein