19.01.2017 09:36

Rammstein wyda koncertówkę z Paryża

Industrialni szaleńcy z Niemiec właśnie zapowiedzieli wydanie kolejnego koncertowego albumu. Czy warto sięgnąć po to wydawnictwo?

Rammstein wyda koncertówkę z Paryża
foto: kadr z wideo

Oczywiście, że tak! W końcu mało kto robi takie spektakularne show jak Rammstein. Polscy fani niedawno mogli się przekonać o tym na własnej skórze podczas wrocławskiego koncertu formacji. Minie zapewne trochę czasu nim niemieccy artyści ponownie odwiedzą nasz kraj. Na pocieszenie jednak fani otrzymają koncertową płytę kapeli. Przypomnijmy, że ostanie koncertowe wydawnictwo „Rammstein In Amerika” ukazało się w 2015 roku.

Rammstein zapowiedział właśnie wydanie „Paris” - koncertówki, która ukaże się na DVD oraz Blu-Ray. Występ został zarejestrowany w marcu 2012 roku w Palais Omnisports de Paris-Bercy (obecnie AccorHotels Arena) w Paryżu. Za nagrania odpowiedzialny jest szwedzki reżyser Jonas Åkerlund, który może się pochwalić współpracą z The Prodigy czy Metallicą.

Zobaczcie krótki zwiastun zapowiadający tę koncertówkę:

Jak na razie nie poznaliśmy daty premiery „Paris”. Prawdopodobnie stanie się to już niedługo, bo w 2017 roku pojawi się również studyjny krążek. Minęło trochę czasu od ukazania się ostatniej płyty, bowiem „Liebe ist für alle da” ukazała się w 2009 roku.

Oczekiwanie i męki z tym związane skończą się już niebawem, bowiem Till Lindemann zdradził, iż krążka powinniśmy się spodziewać jesienią 2017 roku. Zespół podjął decyzję, aby nie zapraszać gości do studia, bowiem po tylu latach wspólnej pracy muzycy czuliby się niekomfortowo z nową osobą. Jedynym nowym utworem, który dotychczas otrzymaliśmy to „Ramm 4”, a poznali go po raz pierwszy słuchacze na festiwalu Gods Of Metal 2016.

Jesteście ciekawi, jak wygląda nowa koncertówka od Rammsteina?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Rammstein