Rammstein wyda nowy album jeszcze w tym roku! Flake: "Nie planowaliśmy tego"

08.02.2021 19:51
Rammstein Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Rammstein nagrał nową płytę, chociaż tego nie planował. Wszystko przez pandemię.

Rammstein postanowił wykorzystać nadmiar wolnego czasu spowodowanego przez odwołaną trasę koncertową i zaczął tworzyć nowy materiał, chociaż początkowo nie było to planowane.

Polecamy

Rammstein wyda nowy album jeszcze w tym roku! Flake: "Nie planowaliśmy tego"

Jak podaje niemiecki magazyn Rolling Stone, Rammstein wyda nowy album jeszcze w 2021 roku. Tak twierdzi klawiszowiec Flake w wywiadzie dla serwisu internetowego wytwórni Motor Entertainment.

Jeszcze w październiku 2020 roku w sieci pojawiło się nagranie, na którym widzimy perkusistę Christopha Scheindera w studiu. Jednak nie było dokładnie wiadomo, czy i kiedy pojawi się nowy krążek Rammsteina. Flake rozwiał wszelkie wątpliwości opowiadając o pracy zespołu w ostatnim wywiadzie:

Z powodu odwołanych koncertów, byliśmy bardziej kreatywni. Mieliśmy więcej czasu, by wymyślić nowe rozwiązania. Dlatego też nagraliśmy album, którego nie planowaliśmy.

Klawiszowiec zdradził również co nieco na temat inspiracji przy tworzeniu nowego materiału:

Tematy, które poruszamy dotyczą ogólnie tego, co dzieje się obecnie, a zawsze jest o czym pisać piosenki. Zasadniczo poruszamy temat szaleństwa ludzi, a w czasach pandemii temat ten mocno się nie różni niż w normalnych czasach. Większość spraw, które nas dotyczą, dzieją się w głowie.

Miejmy nadzieję, że nowy krążek grupy Rammstein pojawi się już wkrótce i będzie nam dane usłyszeć ten materiał w końcu na żywo.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.