20.01.2017 12:28

Rammstein zagra w Chorzowie?

Tego właśnie chcą polscy fani, którzy utworzyli specjalne wydarzenie na Facebooku, aby zwrócić uwagę organizatorów zajmujących się ceremonią otwarcia Stadionu Śląskiego.

Rammstein zagra w Chorzowie?
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Jeszcze we wrześniu 2016 roku pisaliśmy o tym, że są duże szanse na koncert Metalliki na otwarciu Stadionu Śląskiego. Po ośmioletniej modernizacji we wrześniu 2017 odbędzie się oficjalne otwarcie obiektu. Remont rozpoczęto w 2009 roku i dotychczas na stadionie zagrały takie gwiazdy, jak U2, Metallica czy AC/DC.

Władze województwa oświadczyły, że sprawa jest w toku i 15 lutego 2017 zdradzą jaki jest pomysł na ceremonię otwarcia. Roboty skończą się w połowie czerwca 2017, zaś we wrześniu 2017 możliwe, że odbędzie się specjalny festiwal.

W plebiscycie „Dziennika Zachodniego” czytelnicy z pośród wielu kandydatów wybrali zespół 5 Seconds of Summer jako ten, który powinien pojawić się na otwarciu stadionu. Na drugim miejscu uplasował się Linkin Park.

Fani metalu jednak robią co mogą i wiele osób chciałoby, żeby na stadionie zagrał Rammstein. Jak wiadomo kapela ma sporo fanów w Polsce, zresztą na wrocławskim koncercie w ramach Capital of Rock 2016 cały stadion był wypełniony wielbicielami kapeli. Miłośnicy chcieliby, żeby w Chorzowie zagrała właśnie niemiecka grupa i w tym celu stworzono wydarzenie na Facebooku, aby pokazać, jak wiele osób życzy sobie tego koncertu. Na 20 stycznia 2017 roku 4,6 tysięcy osób obserwuje to wydarzenie.

Niektórzy żartują, że nie ma co się starać, bo i tak na imprezie zagra Zenek Martyniuk, bowiem jak wiadomo disco polo dobrze się sprzedaje. Kazimierz Karolczak, wicemarszałek województwa śląskiego w jednym z wywiadów jednak zapewnił, że Martyniuk się nie pojawi. Polityk również nie potwierdził, że gwiazdą będzie Metallica.

Pozostaje zatem trzymać kciuki, aby organizatorzy wzięli pod uwagę zdanie fanów Rammsteina, w końcu kapela jak nikt inny potrafi rozpętać piekło na scenie. Będziemy mogli sobie o tym przypomnieć już w marcu 2017 roku, bowiem w kinach pojawi się koncertowy dokument „Paris”, który jest zapisem występu zespołu z 2012 roku. Obraz pojawi się również w sieci polskich kin Multikino 23 marca 2017:

Chcielibyście koncertu Rammsteina w Chorzowie?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Rammstein