23.11.2018 15:03

Rammstein zakazał Viagogo sprzedaży biletów na koncerty grupy

Zespół postanowił walczyć z niemieckim oddziałem Viagogo i wygrał sprawę w sądzie.

Rammstein
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Zainteresowanie trasą koncertową Rammsteina jest ogromne... na tyle, że w momencie wystartowania sprzedaży biletów padły serwery. Wielu fanów nie miało szczęścia i nie zdołało dostać bilet na wymarzony koncert. Co w takiej sytuacji zrobić? Niektórzy fani pisali do byłej dziewczyny wokalisty Rammsteina, żeby załatwiła im bilety. Oczywiście jak łatwo się domyślić, nic to nie dało.

Kolejnym wyjściem jest odkupienie biletów i tutaj pojawia się Viagogo - platforma wymiany biletów online. Rammstein bacznie przyglądał się platformie w Niemczech i zauważył, że na stronie pojawiają się bilety w mocno zawyżonych cenach - wejściówki na przyszłoroczne bilety potrafiły kosztować nawet 1000 euro. Dlatego też zdecydowano się na imienne bilety.

Rammstein z zakazem sprzedaży biletów dla niemieckiego Viagogo

Organizator koncertów Rammsteina poinformował na łamach niemieckiego Metal Hammera, że niemiecki oddział Viagogo dostał sądowy zakaz sprzedawania biletów na koncerty grupy w Niemczech.

Redakcja Antyradio.pl przetłumaczyła komentarz adwokatów grupy Rammstein z niemieckiego Metal Hammera:

"

Cieszy nas fakt, że sąd krajowy w Hamburgu podziela nasze zdanie i wprowadził zakaz. Wyrok sądu jest sygnałem ostrzegawczym dla wszystkich, którzy uważają, że mogą handlować na skalę masową przesadnie drogimi i nieważnymi biletami na koncerty Rammsteina i co więcej reklamuje się w wyszukiwarce. "

Co więcej niemiecki Viagogo ma zakaz reklamowania się w Google z biletami na Rammsteina. Redakcja Antyradio.pl skontaktowała się z polskim oddziałem Viagogo i czeka na komentarz w tej sprawie.

Rammstein zagra koncert w Polsce w 2019

Niemiecki zespół odwiedzi nasz kraj 24 lipca 2019 roku i zagra na stadionie Śląskim w Chorzowie. Koncert odbędzie się w ramach promocji nowego albumu, który ma ukazać się wiosną 2019.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Rammstein