Czy to koniec rocka? Raperzy zgarnęli nagrodę w rockowej kategorii AMA

Aleksandra Degórska
10.10.2018 11:48
|north Fot. KEVIN WINTER/Getty AFP/East News

Internauci są poirytowani faktem, że raperzy zdobyli nagrodę w kategorii, w której nie powinni być w ogóle nominowani.

Corocznie na American Music Awards nagradzani są najpopularniejsi artyści, na których mogą głosować fani, jak również brane są pod uwagę statystyki sprzedanych płyt i singli. Wśród wielu kategorii brakuje tych ściśle związanych z muzyką rockową - w 5 kategoriach postanowiono połączyć zarówno pop, jak i rock. Co za tym idzie doszło do absurdalnych sytuacji, gdy w kategorii Ulubiona artystka pop/rock wygrała... Taylor Swift.

Raperzy otrzymali nagrodę w rockowej kategorii na AMA 2018

W kategorii Ulubiony zespół pop/rock nominacje otrzymali Imagine Dragons, Maroon 5 oraz hip-hopowy zespół Migos. Dlaczego raperzy znaleźli się w tej kategorii? To stało się zagadką dla wielu widzów gali, którzy byli zaskoczeni, że właśnie Migos otrzymał nagrodę. Internauci postanowili wylać swoje żale we wpisach na Twitterze:

Dzisiaj Migos i reszta świata dowiedziała się, że są grupą pop/rock.

Jeżeli określasz Migos grupą pop/rock, to nie miejcie problemu z nazywaniem Taylor Swift artystką country.

Jak Migos mógł wygrać w kategorii grupy pop/rock? Na jakich grają instrumentach? AMA ssie.

To teraz posłuchajcie, jaką muzykę wykonuje zespół Migos:

Czy raperzy mogą być uważani za rockmanów?

Temat wraca jak bumerang. Wśród nominacji do Rock And Roll Hall Of Fame 2019 znowu pojawili się raperzy. Wielu fanów rocka uważa za absurd fakt, że artyści hip-hopowi dostali się do Rock And Roll Hall Of Fame, m.in. 2Pac. Natomiast Judas Priest jest poirytowani faktem, że w galerii sław jest za mało metalowych twórców. Czy rock rzeczywiście umarł?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.