17.08.2016 12:42

Ratuj zwierzęta z Morrisseyem w grze organizacji PETA

Czemu to piękne stworzenie musi umierać? Już nie musi! Zagraj w grę organizacji PETA i wraz z Morrisseyem ocal zwierzęta idące na rzeź.

Ratuj zwierzęta z Morrisseyem w grze organizacji PETA
foto: peta.org

PETA - czyli People for the Ethical Treatment of Animals - już od ponad 30 lat nie ustaje w walce o prawa zwierząt. Mając ponad 3 miliony członków, to największa organizacja tego typu na świecie. Wciąż nie brakuje jej kreatywnych pomysłów na szerzenie swoich idei. Tym razem postanowiła połączyć siły z samym Morrisseyem, który słynie z działalności na rzecz zwierząt i propagowania weganizmu.

Dawny wokalista The Smiths potrafił przerwać koncert, bo ktoś miał grafikę z mięsem na koszulce i zawsze dba, by na jego występach nie serwowano żadnych produktów spożywczych tego typu. Swoim przekonaniom dał wyraz na słynnej płycie „Meat Is Murder” - i właśnie do tytułowego kawałka z niej nawiązuje najnowsza gra przygotowana przez PETA.

This Beautiful Creature Must Die to prosta produkcja o mocnym przesłaniu, nawiązująca do 8-bitowej estetyki starych gier video. Zadanie gracza jest proste: ocalić kurczaki, krowy, świnie i indyki przed wirującym ostrzem. Rozgrywkę utrudniają losowo pojawiające się bomby - jeśli przypadkowo klikniemy jedną z nich bądź przegapimy któreś ze zwierząt, przegrywamy. Zabawie towarzyszy chiptune'owy cover utworu The Smiths.

Morrissey podchodzi do projektu bardzo poważnie:

"

Ta gra to nasza największa krucjata społecznościowa ze wszystkich. Chronimy w niej słabe i bezbronne istoty od brutalnej ludzkiej agresji. Pokemon Go Ci nie da takiej możliwości. "

Również PETA poważnie podchodzi do gry. Choć organizacja już wcześniej tworzyła internetowe parodie Super Mario Bros., Cooking Mama czy wspomnianego Pokemon Go, dopiero teraz zdecydowała się na produkcję, która doczeka się również wersji na iOS i Androida. Czy dzięki temu powtórzy sukces takich zabijaczy czasu jak Flappy Bird? Zobaczymy. Na razie możecie pograć w internetową wersję poniżej (w razie problemów spróbujcie na stronie PETA):

Drugi krążek The Smiths ukazał się w 1985 roku i pokazał grupę od znacznie dojrzalszej strony. Przekonywała o tym już sama okładka, na której wykorzystano zdjęcie kaprala Michaela Wynna z wojny w Wietnamie. Morrissey odważniej poruszył w swoich tekstach tematykę polityczną i społeczną, a w związku z popierającym wegetarianizm utworem tytułowym zabronił kolegom z zespołu fotografowania się przy jedzeniu mięsa.

Ile zwierząt udało Wam się ocalić od bezsensownej śmierci?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Morrissey