18.06.2019 12:18

Reaktywacja Pink Floyd? David Gilmour odpowiada

Podczas ostatniego podcastu gitarzysty, David Gilmour odniósł się do możliwości reaktywacji Pink Floyd. Co powiedział artysta?

David Gilmour
fot. Miroslaw Stelmach/Wprost/East News

David Gilmour postanowił w czerwcu nadawać podcast, który liczy tylko 3 odcinki. Muzyk w trakcie publikacji opowiadał o instrumentach, które można nabyć na nadchodzącej aukcji w Nowym Jorku. Przetarg ma się odbyć 20 czerwca 2019 roku, a Gilmour chce wystawić 120 gitar. W trakcie ostatniego odcinka gitarzysta opowiedział o możliwości reaktywacji Pink Floyd.

Reaktywacja Pink Floyd?

Jak podaje portal terazmuzyka.pl, Gilmour odniósł się do powrotu zespołu na scenę. Mimo że grupa nie grała już od dawna, muzyk nie wyklucza takiej możliwości:

"

Póki co nie mamy żadnych planów, ale można powiedzieć, że jesteśmy w trakcie przedłużonej przerwy w aktywności. Pewnego dnia, w przyszłości. Kto wie? Nigdy nie mów nigdy. "

Roger Waters chce zagrać "The Wall" na granicy amerykańsko-meksykańskiej sprzeciwiając się Trumpowi
Roger Waters chce zagrać "The Wall" na granicy amerykańsko-meksykańskiej sprzeciwiając się Trumpowi
Przeczytaj także Roger Waters chce zagrać "The Wall" na granicy amerykańsko-meksykańskiej sprzeciwiając się Trumpowi

Stanowisko Nicka Masona nie było tak optymistyczne jak Davida Gilmoura. Perkusista otwarcie przyznał, że jest już zmęczony czekaniem na jakikolwiek kontakt ze strony Rogera czy Davida: 

"

W końcu nawet ja się poddałem. Po 20 latach byłem kompletnie zmęczony czekaniem na telefonem od Rogera albo Davida. Myślałem sobie: "chłopaki, przywróćmy zespół do życia". Jednak trzeba o tym zapomnieć. To się nie wydarzy. Doszedłem do punktu, w którym pomyślałem, że to nie nastanie. "

Zespół Pink Floyd powstał w 1965 roku w Londynie. Grupa była inspiracją dla artystów takich jak David Bowie, Genesis, Yes, Dream Theater, Tool, Radiohead czy Nine Inch Nails. W październiku 2014 roku David Gilmour zapowiedział, że wraz z nadejściem najnowszego albumu, zespół kończy działalność. Wszystko nastąpiło 10 listopada 2014 roku. Ostatni krążek został zatytułowany "The Endless River".

Zobacz także: Mordercza krewetka nazwana po zespole Pink Floyd

Tagi: Pink Floyd Roger Waters David Gilmour