Reaktywowany Guns N' Roses po raz pierwszy zagrał „Catcher in the Rye”

Aleksandra Degórska
21.07.2016 11:59
Reaktywowany Guns N' Roses po raz pierwszy zagrał „Catcher in the Rye” Fot. LFI / Photoshot / Reporter / East News

Zespół postanowił w swojej setliście umieścić numer pochodzący z 6. krążka. Posłuchajcie, jak kapela wykonała ten utwór.

To co przez dłuższy czas było w strefie marzeń stało się rzeczywistością. W grudniu 2015 roku Guns N' Roses ogłosił, że powróci podczas festiwalu Coachella 2016. 

Ze starego składu pojawili się Slash, Axl Rose oraz Duff McKagan, którzy dali pierwszy koncert 1 kwietnia 2016 roku w klubie „Troubadour” w West Hollywood. Zespół jest właśnie w trakcie trasy Not In This Lifetime. Gościnnie na dwóch koncertach pojawił się też Steven Adler.

W setliście występów znalazły się najsłynniejsze przeboje zespołu, ale kapela postanowiła również sięgnąć po późniejsze kompozycje. 14 lipca 2016 formacja wykonała utwór „Sorry” pochodzący z płyty „Chinese Democracy” ze Slashem i Duffem McKaganem po raz pierwszy.

Natomiast 20 lipca 2016 roku podczas koncertu w Foxborough kapela zaprezentowała utwór „Catcher in the Rye” pochodzący z wcześniej wspomnianej płyty:

Był to zatem pierwszy raz, gdy numer wykonał Slash, bowiem Duff McKagan jeszcze w 2014 roku zagrał ten kawałek podczas jednego z koncertów Guns N' Roses:

Jakie jeszcze utwory wykonał w Foxborough reaktywowany Guns N' Roses?

Setlista:

 1. It's So Easy
 2. Mr. Brownstone
 3. Chinese Democracy
 4. Welcome to the Jungle
 5. Double Talkin' Jive
 6. Estranged
 7. Live and Let Die
 8. Rocket Queen
 9. You Could Be Mine
 10. Attitude
 11. This I Love
 12. Civil War
 13. Catcher in the Rye
 14. Coma
 15. Speak Softly Love
 16. Sweet Child O' Mine
 17. Better
 18. Out Ta Get Me
 19. Wish You Were Here
 20. November Rain
 21. Knockin' on Heaven's Door
 22. Nightrain

  Bis:

 23. Don't Cry
 24. The Seeker
 25. Paradise City

Tymczasem fani mogą dowiedzieć się nieco więcej na temat Guns N' Roses za sprawą dokumentu „It's So Easy and Other Lies” w reżyserii Christophera Duddy'ego, który pojawił się 3 czerwca 2016 roku. Wiele wskazuje również na to, że zostanie wydane oficjalne DVD / Blu-ray dotyczące obecnej trasy koncertowej formacji.

Jak oceniacie wykonanie „Catcher in the Rye” przez Guns N' Roses?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.